S&P 500 ^GSPC
5,148.8
-0.97%
Nvidia NVDA
$894.18
-1.32%
Meta META
$516.32
-1.31%
Tesla TSLA
$172.38
-1.27%
Microsoft MSFT
$423.44
-1.05%
Apple AAPL
$176.74
+0.97%
Amazon AMZN
$187.24
-0.96%
Alphabet GOOG
$159.77
-0.63%

Dividendové akcie AT&T jsou nejlevnější za posledních 18 let. Podle analytiků možná ne na dlouho

Společnost AT&T je silnou dividendovou akcií, která investorům přináší solidní dividendu již více něž posledních 30 let. Do historie se tak navždy zapsala jako protiinflační aktivum, které by nemělo chybět v portfoliu téměř žádného dividendového investora. Akcie společnosti byly však v posledních několika letech značně potrestány a dnes se nachází na nejvýhodnější ceně za posledních zhruba 18 let. Otázkou však zůstává...vyplatí se koupit?   

Když společnost AT&T $T+0.1% oznámila, že oddělí své aktivum HBO, investoři se automaticky hromadně zbavovali akcií. Akcie $T+0.1% se tak v první polovině roku držely na hranici 30 dolarů. V druhé polovině roku trhy potrestaly investory, kteří akcie drželi a to významným propadem. 

https://twitter.com/hodlercapital/status/1394369590411632642 

Ředitel komunikací společnosti Jeff McElfresh však nedávno vystoupil na konferenci společnosti Wells Fargo $WFC-0.4%. Ve své prezentaci uvedl, že společnost AT&T $T+0.1% zaznamenala nejlepší růst počtu předplatitelů za posledních pět čtvrtletí, což je i nejlepší výsledek za posledních deset let. 

Tři klíčové prvky společnosti $T+0.1% - zjednodušené plány a cílený přístup k dílčím segmentům, lepší zákaznická zkušenost a výkonnost sítě - vedou ke snížení problémů a zvýšení celoživotní hodnoty zákazníků.

Kromě toho by 5G od svého zavedení nabídlo zákazníkům vynikající kvalitu a rychlost služeb. U firemních zákazníků roste poptávka po privátních podnikových sítích 5G. Firmy si uvědomují, že potřebují vyšší výkon, než jaký nabízejí sítě WiFi.

Společnost AT&T $T+0.1% buduje software a infrastrukturu, které těmto potřebám vyhovují. Podle generálního ředitele Johna Stankeyho má společnost na tomto konkurenčním trhu opravdu dobrou pozici. 

Společnost AT&T $T+0.1% vydala konzervativní výhled na příští rok. Očekává utlumené hrubé přírůstky na trhu. Navzdory zpomalujícímu se růstu počtu uživatelů je průměrný výnos na uživatele velmi stabilní.


Katalyzátory růstu

V roce 2022 nemá AT&T $T+0.1% mnoho rozptylujících faktorů pro snižování nákladů. V první polovině roku dokončí fúzi HBO Max/Discovery. Poté se management zaměří na to, aby AT&T posunul už konečně pořádně kupředu. Například získá dostatek hotovosti z prodeje akcií na splacení současného dluhového zatížení.

https://twitter.com/ChrisVillareal1/status/1394252300525334528 

Velký dluh AT&T $T+0.1% je jako kotva, která drží akcie zpátky. Inflace v listopadu vzrostla na 6,8 %. Federální rezervní systém USA je nyní pozadu s plněním svého mandátu stabilní inflace. V příštím roce může v panice náhle zvýšit sazby. Než se tak stane, musí AT&T snížit svůj dluh, aby snížila své úrokové náklady.

Společnost využije svou distribuci na podnikových i spotřebitelských trzích, aby podpořila růst. Má vynikající síť, jejíž ceny může stanovit na nižší úrovni než konkurence. Při ceně akcií, která nebyla zaznamenána více než 18 let, se AT&T $T+0.1% akcie podle mě nachází ve opravdu výhodné nabídce. 

Hodnotoví investoři, kteří hledají stabilní vysoké výplaty dividend, se budou do akcií $T+0.1% v budoucnu definitivně hrnout. Podle mě byste tak měli zvážit nákup a akumulaci akcií na současných úrovních. Sleva nemusí trvat dlouho, protože by mohla prudce vzrůst před rozdělením HBO/Discovery.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @emil333 má karmu 1264 a je členem této skupiny od 16/08/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

No vypadá to tak že v budúcom roku budú znižovať dividendu tak  neviem možno pojde cena ešte dole. To možno radšej kúpiť Verizon ak by ešte klesol k 50 dolárom.

chcou zaplatit svůj dluh úpisem nových akcií? Jakože protože jsme se zadlužili tak to teď budou muset zaplatit investoři? jejich dluh je něco přes 20$ na akcii, když je současná cena akcie něco přes 20$ tak to znamená že počet akcií oni zdvojnásobí, tzn. to, že je T nejlevnější za já nevím jak dlouho neznamená nic, protože když jste kdysi kupovali top nějakých 40$ za akcii, tak jste kupovali stejnou část podniku jaká bude brzy rovná dvoum akciím což znamená každá akcie za 20$, rozumná cena akcie byla tenkrát něco přes 30$, tzn. očekávám pokles k 15$ za akcii.

Sypu to tam hlava nehlava

haha, dobře děláte 😄

$T+0.1% je luxusní záležitost!

yess 😁 to tedy opravdu je

$T+0.1% 🚀

Neví někdo jak je to s tím rozdělením společnosti? Někde jsem četl, že akcionáři $T+0.1%  by měli dostat nějaký podíl akcií nově vzniklé společnosti z odštěpení HBO k Discovery, ale nevím v jakém poměru nebo tak 😁

Super, díky moc.

Partner

Na $T+0.1% uz si brousím zuby nějaký ten pátek 😅

$T+0.1% nevím...četl jsem kolik je bude ta akvizice stát a moc dobře to teda nevypada 😅

Analýzy na Buliosu jsou top 👌