S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Amazon AMZN
$168.59
+0.90%
Meta META
$468.03
-0.68%
Tesla TSLA
$194.77
+0.52%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%

Toto oznámení navždy změní, jak vnímáme potenciál akcií NIO

Konkurence na trhu s elektromobily definitivně roste, a nakonec zůstane pouhá hrstka výrobců, kteří se udrží. Jedním z nich bude pravděpodobně i čínský výrobce NIO, který nedávno přišel s oznámením, které by mohlo navždy změnit, jak nahlížíme na jeho potenciál. Co se tedy vlastně stalo a jaký dopad na obchodní model firmy to bude mít?     


Nejprve ale něco málo k vývoji $NIO+0.0% akcií. Regulační zásahy Pekingu vedly čínské akcie až k vyřazení z amerických trhů, což mělo zásadní dopad na několik sektorů včetně odvětví elektromobilů. Společnost Nio $NIO+0.0% je definitivně významným hráčem v tomto odvětví, ale akcie kvůli těmto regulacím a nedostatku čipů výrazně utrpěly.

Akcie se ještě v únoru těšily ceně 60 dolarů, ale od té doby vykazují výraznou volatilitu 😅. Neustále klesají a dnes se obchodují za zhruba 30 dolarů. Navzdory současnému poklesu má však akcie podle mě plno potenciálu a v roce 2022 by se mohla zdvojnásobit 😁. 

$NIO+0.0%

Společnost Nio každoročně pořádá akci NIO Day a jedná se o velmi očekávanou automobilovou událost. Na letošní akci, která se konala 18. prosince, společnost představila elegantní sedan střední třídy ET5. Jeho cena je dokonce nižší než 41 000 dolarů s baterií jako službou.

https://twitter.com/futurride/status/1473433064713986055 

Tento model by mohl vytvořit obrovskou konkurenci společnosti Tesla $TSLA+0.0%. Má integrované senzory pro autonomní řízení a bude vybaven systémy NIO Autonomous Driving (NAD), Adam Super Computing a Aquila Super Sensing. Tyto technologie umožní elektromobilu dosáhnout bezpečné jízdy ve všech scénářích.

Autonomní funkce budou zaváděny postupně a bude možné je přidávat formou měsíčního předplatného. Dodávky budou zahájeny v září 2022. Společnost také představila brýle pro rozšířenou realitu, které jsou integrovány do vozu. To znamená, že vizuální zážitek je stejně dobrý.

 Brýle budou zobrazovat informace o vozidle a řidiči nebudou muset hýbat očima, aby zkontrolovali rychlost. Samořídicí software běží na počítači poháněném čipy Nvidia $NVDA+0.0%, takže uživatelé mají k dispozici to opravdu nejlepší z techniky.

Společnost Nio začne potvrzovat objednávky na ET7 od ledna 2022 a dodávky budou zahájeny na konci března 2022. Společnost do vozu přidala 20 nových specifikací a funkcí. Dále bylo naplánováno, že ET7 vstoupí na evropský trh s Německem a Norskem. 

Společnost však odhalila také plány na vstup do Švédska a Dánska v příštím roce. Nio také plánuje do roku 2025 expandovat do více než 25 zemí světa. To je opravdu ambiciózní cíl, a pokud se osvědčí, mohla by se společnost Nio stát jedním z největších hráčů na trhu s elektromobily 🤔.

Pokud Nio $NIO+0.0% plánuje v příštím roce vstoupit do nových zemí, znamená to, že společnost vyřešila své výrobní kapacity a je na dobré cestě. Již nyní pracuje na rozšíření výrobních kapacit a v první polovině příštího roku by měla kapacitu zdvojnásobit. To znamená, že společnost nebude v příštích letech čelit výrobnímu tlaku a bude schopna zvládnout rostoucí poptávku.

https://twitter.com/investorinstonk/status/1472212278971977734 

Vzhledem k potenciálu společnosti se akcie $NIO+0.0% zdají být výrazně podhodnocené a mají před sebou ještě dlouhou cestu. Pevně věřím, že akcie se mohou v nadcházejících měsících klidně zdvojnásobit. Což je i důvod, proč jsem nedávno navýšil pozici v $NIO+0.0% akciích.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

$NIO+0.0% 🚀🚀🚀

yess 😄

Docela doufám, že se do té Evropy někdy dostanou 😅

Pokiaľ viem Nórsko je v Európe, takže oni tu už sú :)

Jop, přesně tak 😄

$NIO+0.0% jsem také zrovna nedávno přikupoval, takže souhlas 😄

$NIO+0.0% za mě jasná volba 👍

$NIO+0.0% stále věřím. Na NIO Day jsem se díval a potenciál tam rozhodně je. Tesla by se měla začít bát. Spolupráce s Shell na boxech co vymění baterii za plně nabitou během 3 minut, je prostě pecka. A na výběr je i 150kw baterie s dojezdem cca 1.000km. Za mě moc hezky zpracovaný interiér i s tím jejich asistentem NOMI 😁

Vážně věřím, že by to mohlo být pro $NIO+0.0% revoluční 🙏 Už jen ještě expanze do USA pořádně 😄

To jsme dva 😁 $NIO+0.0% se mi ze všech EV automobilek momentálně líbí nejvíc. No jestli si je USA k sobě pustí. Ta jejich obchodní válka válcuje Čínské akcie pěkně 🙄 🤣

Tak další víkend se očividně nudit nebudu 😎