Tři akcie z portfolia Cathie Woodsové, které byste měli zvážit držet dlouhodobě! 🤑 🚀

Cathie Woodsová se společně s jejím Ark Invest stala důležitou osobou ve finančním sektoru a zasloužila si obdiv mnoha lidí. Její fondy zaměřené převážně na technologické akcie dosahují působivých výsledků čehož si nemohli nepovšimnout převážně drobní investoři, kteří se jí rozhodli následovat. Následující tři akcie, které naleznete i na seznamu Ark Investu si podle mě zaslouží být zmíněny vzhledem k jejich stabilnímu růstu do budoucna a značnému potenciálu.

 

Twilio $TWLO+1.1% 

Twilio je jedním z deseti největších podílů ve fondech ARK Cathie Woodové. Celkově ARK Invest vlastní více než 2 % společnosti a její akcie zaujímají významné pozice ve třech jeho fondech, včetně největšího, ARK Innovation ETF. Průběžným přikupováním a neustálým navyšováním pozice v minulém roce Cathie opravdu ukázala, jak moc má akcie firmy ráda.

 

Twilio je platforma zaměřená na vývojáře, která dává softwarovým inženýrům možnost zabudovat nástroje pro automatickou komunikaci a zasílání zpráv do starších platforem. To má řadu výhod. Firmám to dává možnost modernizovat své úsilí o zapojení zákazníků pomocí textových zpráv, hlasových hovorů, videochatů a dalších funkcí, aniž by musely přepracovávat svou stávající infrastrukturu. Vývojářům softwaru to naopak umožňuje testovat a učit se v malém měřítku, aby pochopili možnosti platformy, adaptovali se a zjistili, jaké druhy zpráv fungují nejlépe, než tyto komunikační nástroje zavedou pro více zákazníků. A přestože tato snadno použitelná rozhraní API (aplikační programovací rozhraní) pro zasílání zpráv byla již dosáhla zasloužené úspěšnosti a uznání na trhu, Twilio nedávno provedlo akvizici, díky níž budou ještě chytřejší.

 

V říjnu společnost Twilio oznámila, že kupuje společnost Segment.io, která provozuje přední platformu pro zpracování zákaznických dat. Platforma sdružuje všechny zdroje zákaznických dat z celého podniku klienta do jednoho konsolidovaného pohledu. Díky tomu, že jim Segment.io poskytuje 360stupňový pohled na digitální cesty jejich zákazníků, poskytují klientské společnosti podrobnější pohled na své zákazníky a umožňují, aby zprávy pro ně byly cílenější a lépe personalizované. Integrace služby Segment právě začíná. Jakmile společnost Twilio zjistí, jak využít potenciál platformy zákaznických dat, aby umožnila inteligentnější a cílenější zasílání zpráv, bude to pro její klienty mocný nástroj. Ještě zajímavější pro investory je, že společnost předpovídá v příštích čtyřech letech roční organický růst o 30 % - bez započtení dopadu akvizice společnosti Segment. Zdá se, že je skvělá doba na to, abyste si pořídili nějaké akcie této špičkové dřevařské společnosti s cílem držet je až do roku 2030 nebo déle.

 

Shopify $SHOP-1.8% 

Společnost Shopify je bezesporu jednou z nejoblíbenějších akcií Cathie Woodové. Tento gigant v oblasti elektronického obchodování je základní pozicí ve třech z šesti hlavních ETF ARK Investu. Je druhým největším podílem v ETF ARK Next Generation Internet a ARK Fintech Innovation a šestým podílem v ETF ARK Innovation. Všechny tři fondy dohromady drží více než 1,1 milionu akcií společnosti Shopify v hodnotě přesahující 1,6 miliardy dolarů.

 

Je snadné pochopit, proč je Cathie tak posedlá společností Shopify. Poskytuje totiž největší světovou platformu určenou pro pomoc obchodníkům při vytváření a správě stránek elektronického obchodu. Její ucelená sada šablon a nástrojů umožňuje malým a středním podnikům nabízet své zboží a služby online jako nic, ale to je jen začátek. Jakmile je klientův web elektronického obchodu spuštěn, Shopify nabízí řadu řešení, která pomáhají spravovat každodenní obchodní úkoly včetně zpracování plateb, reklamy, plnění a expedice a analýzy prodeje. Zjednodušuje také složitost integrace rostoucího seznamu prodejních kanálů obchodníků, včetně aplikací sociálních médií, e-shopů a kamenných obchodů. A nabízí robustnější sadu řešení pro obchodníky na podnikové úrovni.

 

Ačkoli by bylo snadné předpokládat, že k většině růstu Shopify a jejich akcií vzhledem k momentální kapitalizaci už došlo, nenechte se jen tak zmást, protože jen počet obchodníků, kterých bylo ještě před rokem milion se letos vyšplhal na 1,7 milionu a nepřestává v žádném případě stoupat. Po úspěšném roce 2020 zahájila společnost Shopify rok 2021 dost razantně. V prvním čtvrtletí vzrostly celkové tržby meziročně o 110 % na 989 milionů dolarů, což bylo ještě k tomu zrychlení oproti 94% růstu ve 4. čtvrtletí 2020. Zároveň se upravený čistý zisk vyšplhal více než jedenáctinásobně na 254 milionů dolarů. 

 

Společnost Shopify se veze na vlně zavádění elektronického obchodování a očekává se, že tento trend bude pokračovat. Podle prognózy společnosti eMarketer se celosvětově předpokládá, že do roku 2024 dosáhnou maloobchodní tržby online zhruba 6,39 bilionu dolarů, zatímco v roce 2019 to bylo 3,35 bilionu dolarů. A nejen to, podle dat bude elektronický obchod představovat 22 % celkových maloobchodník tržeb do roku 2024, zatímco v roce 2019 tvořili jen 14 %. Shopify se jako jedna z mála firem nachází v ideální pozici, aby z mohla z tohohle růstu e-commerce sektoru v budoucích letech vytěžit maximum. Společnost v roce 2020 dosáhla tržeb přes 2,9 miliardy dolarů, což je prakticky nic ve srovnání s celkovým adresovatelným trhem, který vedení firmy odhaduje na 153 miliard dolarů.

 

Roku $ROKU+0.9%  

Pravděpodobně jste si již všimli, že se zábavní průmysl přesouvá od tradičních poskytovatelů placené televize ke streamovacím službám. Odhaduje se, že v roce 2020 se od kabelové a satelitní televize odstřihlo 6,6 milionu lidí, a prognostici očekávají, že do roku 2024 tak učiní více než třetina amerických domácností.  Cathie Woodová si tohoto posunu také všimla, a proto vlastní akcie Roku jak ve svém ETF Ark Next Generation Internet, tak ve svém ETF Ark Innovation.

 

Společnost Roku vybudovala jednu z nejoblíbenějších platforem pro streamování videa v USA a Kanadě. Na konci prvního čtvrtletí měla 53,6 milionu uživatelů, kteří na její platformě streamovali více než 18 miliard hodin obsahu. Zaprvé vydělá Roku pokaždé, když se divák zaregistruje k placené službě prostřednictvím platformy Roku ať už jde o Disney+, Hulu, HBO Max nebo jakoukoli jinou, dostane společnost podíl z předplatného. Kromě toho společnost prodává reklamy, které se na její platformě zobrazují. Díky těmto dvěma zdrojům příjmů rostou příjmy společnosti Roku z platformy rychlým tempem a jen v posledním čtvrtletí vzrostly meziročně o 101 %. To je skvělá zpráva vzhledem k tomu, že příjmy z Roku platformy tvoří 81 % celkových tržeb společnosti. A nejenže uživatelská základna Roku roste a generuje společnosti další tržby, ale částka, kterou společnost získává od každého svého uživatele, se stále zvyšuje. Průměrný příjem na uživatele (ARPU – Average revenue per user) v prvním čtvrtletí činil 32,14 USD, což je meziročně o 32 % více.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Ale jooo, třeba $ROKU+0.9% taky držím a věřím, že do budoucna tam je solidní potenciál 🤞

Já jen čekám kdy nafouknutá bublina jménem Cathie Woods splaskne...

Jedině $PLTR-9.2% 😎