Tento sektor má potenciál vyrůst až o 2000 %

Najít nová odvětví na akciovém trhu, která zažijí v následujících několika letech výrazný růst, může být často opravdu zrádný úkol. Naštěstí se nám v posledních letech objevilo jedno odvětví s takovým růstovým potenciálem, že by bylo přímo nelogické ho ignorovat. Jaké to tedy vlastně je a proč ho čeká růst až 2000 %?


Jsou to elektromobily. A pokud jste ještě nenakoupili žádné akcie elektromobilů v roce 2021, pak je čas na jejich nákup právě teď. Spotřebitelé chtějí v dnešní době jezdit elektromobily. 60 % dnešních potenciálních kupců automobilů si chce podle průzkumů koupit elektromobil. 

https://twitter.com/BHheadlines/status/1476420037590220802 

Zákonodárci chtějí, abyste také jezdili elektromobilem, protože více než 200 měst po celém světě si již stanovilo cíl "100% čisté energie" pro roky 2030, 2040 a 2050. Navíc tato auta jezdí dál, mají delší životnost, jsou levnější a mnohem, mnohem dostupnější...🤔

A aby toho nebylo málo, všechny automobilky od Fordu $F+3.1% přes Jeep až po Rolls-Royce uvádějí na trh nové elektromobily. Takže ještě jednou: elektromobily ovládnou svět. Není to něco, co se stane zítra nebo během několika příštích let. Děje se to právě teď.

Ve 4. čtvrtletí 2021 dodala Tesla $TSLA-0.9% rekordních 308 tisíc vozidel. Čínští výrobci elektromobilů NIO $NIO-1.0% a Xpeng právě také ohlásili rekordní počty dodávek. Poptávky po elektromobilech dosáhly v poslední době rekordních hodnot v souvislosti s rostoucími cenami pohonných hmot.


V důsledku toho to podle modelů a dat vypadá, že v roce 2021 bude přibližně 10 % všech prodejů nových automobilů tvořit elektromobil. To je více než 5 % v roce 2020 a 3,5 % v roce 2019. 

Ještě v roce 2016 to bylo pouhých 0,3 %. Jinými slovy, za pouhých pět let jsme se dostali z 0,3 % celosvětového rozšíření elektromobilů na 10 %. To je obrovský růst - a to se vše teprve rozjíždí.

Díky měnící se poptávce a legislativě, jakož i rostoucí nabídce, zlepšujícím se technologiím a klesajícím nákladům předpokládají analytici, že do roku 2040 se míra rozšíření elektromobilů vyšplhá na 80 %, což znamená nárůst objemu elektromobilů o zhruba 2 000 % během příštích 20 let.

Vzhledem k tak velkému potenciálu růstu v příštích dvou desetiletích nabízí odvětví elektromobilů investorům řadu vynikajících dlouhodobých investičních příležitostí. A právě teď je ten správný čas jít "all in" do akcií elektromobilů.

Víte...kvůli vnějším makroekonomickým šumům souvisejícím s inflací, Fedem a výnosy státních dluhopisů...se akcie elektromobilů v roce 2021 potýkaly s problémy. Právě teď se dívám na největší EV společnosti podle tržní kapitalizace. V první sedmičce máte společnosti Tesla $TSLA-0.9%, NIO $NIO-1.0%, Lucid Group $LCID+2.3%, Xpeng $XPEV-5.0%, Li Auto $LI-1.7%, Arrival $ARVL+10.8% a Fisker $FSR+8.9%.

A pokud jste je ještě nekoupili, je nejvyšší čas je koupit. Protože rok 2022 bude pro elektromobily rokem velkého průlomu. Předpokládám, že jak návrh zákona o infrastruktuře v USA v hodnotě 1 bilionu dolarů, tak další balíčky v hodnotě skoro 2 bilionů dolarů poskytnou průmyslu elektromobilů obrovskou pomoc prostřednictvím rozšířených dotací, daňových úlev a většího množství infrastruktury pro nabíjení elektromobilů 😄.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Dnes jsou ty příspěvky nějak schizofrenní. V jednom se píše, firmy RV nekupovat a hned v následujícím jsou vynášeny do nebe. Jinak osobně si myslím že je to opravdu velká příležitost a že tradiční automobilky ještě neřekly poslední slovo.

Co je na tom špatně? Tady může přispívat každý, takže budou i různé názory. Takhle to funguje i ve světě investování :) jedni například věří, že Tesla poroste, druzí, že klesne. Nikdy to není jednotvárné. Já jsem za to rád, alespoň si vyslechnu argumenty z dvou ostrovů a podle sebe případně zainvestuji :)

jestli ještě někdo nezainvestoval, tak dělá upřímně velkou chybu 😅

👌👌👌

no to bude teda jízda, já už ale nakoupeno mám 😄