S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Bude tento krok ze strany Airbnb další podnět k růstu krypta?

Generální ředitel Airbnb $ABNB+1.4% Brian Chesky se podělil na twitteru o seznam nejlepších návrhů vyplněnými uživateli.


Brian Chesky, generální ředitel společnosti Airbnb, prozradil, že hlavní funkcí, kterou uživatelé v roce 2022 požadují, je platba za rezervace v kryptoměně.

O víkendu to Chesky napsal na Twitteru: "Kdyby Airbnb mohlo v roce 2022 spustit cokoli, co by to bylo?".

O dva dny později zveřejnil seznam šesti nejlepších návrhů z téměř 4 000 přijatých.

Jako první na seznamu uvedl kryptografické platby. Následovalo přehledné zobrazení cen, věrnostní program pro hosty, aktualizované poplatky za úklid, více dlouhodobých pobytů a slev a lepší zákaznický servis.

Na většině už pracujeme, na další se podíváme hned!

Jeden z uživatelů, který předložil návrh týkající se kryptoaktiv, uvedl, že některé země blokují mezinárodní platby, a proto se spoléhá na digitální aktiva. Chesky, který aktivně reagoval na některé tweety, odpověděl: "Prověřujeme to."

Podle výkonného ředitele zaznamenala jeho společnost zabývající se online cestováním a rezervacemi od roku 2013 objem plateb v hodnotě 336 miliard dolarů. Airbnb v současné době přijímá jako platební metody Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay a PayPal.

Pokud Airbnb tento populární návrh zahrne, připojí se tak mimo jiné k společnostem Tesla a AMC, které přijímají kryptografické platby.

Není to poprvé, co Chesky hovořil o kryptoměnách.

V září 2021 řekl společnosti Fox Business, že krypto platby jsou stálým požadavkem. Ve stejném rozhovoru také poukázal na své spojení s generálním ředitelem společnosti Coinbase Brianem Armstrongem. Armstrong, který nyní řídí největší krypto burzu v USA, býval technickým manažerem produktů Airbnb.

Airbnb ve svém prospektu zmínila kryptoměny jako jednu z rozhodujících složek svého úspěchu, a to vedle nových autentizačních technologií, jako jsou biometrie, technologie distribuované účetní knihy a blockchain, umělá inteligence, virtuální a rozšířená realita a cloudové technologie.

Zařadí pro tento rok Airbnb konečně platby v kryptu?

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet