Máte volných 30 000 Kč a 10 let času? Dejte je do těchto tří akcií

 

Nemusíte disponovat milionovými částkami, abyste si připisovali zajímavé výnosy. I s malým kapitálem se dá zahrát velké divadlo, stačí vám k tomu špetka trpělivosti a samozřejmě výběr těch správných firem. S tím druhým vám moc rád pomohu, to první bude samozřejmě jen a jen na vás. 

 

Každopádně, tyto tři firmy mají obří potenciál a díky jejich dosavadní trajektorii se dá předpokládat, že budou i v budoucnu výraznými hráči ve svém segmentu. To bude samozřejmě skvělá zpráva pro vaše finance, pokud je do nich vložite už dnes.

 

Twilio $TWLO+1.1% 

Pokud se trh v průběhu pandemie něco naučil, byla to důležitost udržování komunikace se zákazníky. Ať už se s firmou chtějí spojit telefonicky, přes zprávy či chat, právě reakce firmy může rozhodnout o úspěchu či neúspěchu. A to je ono zlomové místo, kdy přichází na scénu Twilio.

 

Společnost poskytuje komunikační technologii, kterou mohou vývojáři vložit přímo do svých vlastních aplikací, aniž by museli znovu "objevovat kolo". Komunikační platforma Twilio jako služba (CPaaS) je průmyslovým standardem, který pracuje v zákulisí a usnadňuje zpracování telefonních hovorů, textů, videa a chatů - to vše bez opuštění aplikace. Pokud jste někdy komunikovali se službou na rozvoz jídla nebo třeba spolujízdu, je pravděpodobné, že tyto systémy byly poháněny technologií Twilio.

 

Čísla jsou samozřejmě ukázková. Růst tržeb se zrychlil v každém z posledních tří čtvrtletí, což završilo hvězdný rok pro Twilio. Zákaznická základna vyrostla na 221 000 klientů, což je meziroční nárůst o 23 %. Každopádně, celkový adresovatelný trh společnosti (TAM) nyní vedení firmy odhaduje na 79 miliard dolarů a vzhledem k tomu, že celoroční tržby společnosti Twilio v roce 2020 dosáhly výše 1,76 miliardy USD, má společnost před sebou hodně dlouhou cestu. 

 

Roku $ROKU+0.9% 

Průkopník streamovaného videa Roku rostl rychle už v předchozích letech, ale pandemie jeho růst povýšila na úplně novou úroveň. Operační systém Roku se v loňském roce nacházel u 38% chytrých televizorů prodaných v USA, v Kanadě se může pochlubit 31% podílem na trhu. Ve čtvrtém čtvrtletí se počet aktivních účtu na platformě vyšplhal na solidních 51,2 milionů, čímž firma přeskočila konkurenční Fire TV od $AMZN-1.5%. S více než 10 000 streamovacími kanály, má Roku něco pro každého diváka a zákazníci se na jeho platformu logicky hrnou v rekordním počtu.

 

Drtivá část příjmů Roku samozřejmě pochází z reklamy, a to nejen z vlastní, ale firma obdrží až 30% podíl z reklamy, která běží na ostatních kanálech přehrávaných skrze platformu Roku. K tomu má firma provize z každého nového předplatitele, který si jednotlivé kanály objedná přímo přes platformu Roku. Každopádně, zatímco celkové tržby meziročně vzrostly o 58%, tržby z platformy - které zahrnují výnosy z digitální reklamy, The Roku Channel a licencování jeho OS - stouply o 81%, což je nejvyšší tempo růstu od 2. čtvrtletí 19. Firma odhaduje, že její TAM vzroste do roku 2024 na 769 miliard dolarů, což při současných tržbách Roku ve výši 1,78 miliary dolarů znamená, že má i tato firma stejně jako výše zmíněné Twilio obří potenciál růstu.

 

Datadog $DDOG-0.4% 

Cloud computing se stal v posledních letech naprosto nepostradatelnou součástí byznysového prostředí. A právě monitorování těchto cloudových systémů nabylo větší důležitosti než kdykoli předtím a extrakce smysluplných a použitelných informací je klíčovou součástí úspěchu. To je místo, kde přichází na scénu Datadog.

 

Poskytovatel PaaS (cloud-native platform-as-a-service) shromažďuje data z cloudových operací společnosti a úhledně kompiluje informace do jednoho řídicího panelu. Monitoruje také systémy zaměřené na zaměstnance i na zákazníky, aby detekoval problémy dříve, než se stanou kritickými, a varuje vývojáře, aby přijali nápravná opatření. To může pomoci zabránit zásadním a nákladným prostojům.

 

Kladné hodnocení ze strany vývojářů pomohlo podpořit reputaci společnosti Datadog i její finanční výsledky. Tržby společnosti ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostly o 56% a Datadog se stále blíží konstantní ziskovosti. Adresovatelný trh společnost odhaduje na 44 miliard dolarů a jelikož za loňský rok dosáhla tržeb ve výši 604 milionů dolarů, stejně jako dvě výše zmíněné firmy i tato si může v dalších letech sáhnout na velmi tučné odměny, pokud bude i nadále inovovat a poskytovat kvalitní služby.

$ROKU+0.9% mám, $DDOG-0.4% se mi moc nelíbí, myslím, že v tomhle segmentu jsou zajímavější firmy, třeba $CRWD+1.0% nebo $VMW+0.0%