5 akcií, které mají podle mě potenciál se do konce roku zdvojnásobit!

Nikdy není snadné vybrat si akcie, které chcete koupit v druhé polovině kalendářního roku. To platí zejména tehdy, když jsou trhy přehřáté jako letos. Ke 14. červenci byl index S&P 500 od počátku roku (YTD) o 18,31 % výše. To je anualizovaný výnos téměř 34 %. Od roku 1928 si index vedl lépe pouze v šesti případech, naposledy v roce 1995. Následujících 5 akcií má vysoké výnosy z volných peněžních toků (FCF – Free cash flow) a obchodují se na úrovni nebo blízko výnosu indexu od začátku roku. Jejich zajímavé obchodní modely a katalyzátory se proto podle mě zajistí za další růst a to i v druhé polovině roku 2021.

 

ViacomCBS $VIAC 

Akcie mediálního konglomerátu v posledních třech měsících nabraly poměrně na obrátkách. Za tu dobu akcie $VIAC  vzrostly o 4 % v reakci na zvěsti, že by společnost mohla být předmětem potenciální nabídky ze strany společnosti Comcast $CMCSA+2.1% .

Hlavním lákadlem pro Comcast by byla streamovací služba Paramount+ společnosti ViacomCBS. Telekomunikační společnost má vlastní streamovací jednotku Peacock, která je součástí jejího mediálního konglomerátu NBCUniversal. Spojením obou služeb by se Comcast dostala do velmi dobré pozice, která by jí umožnila získat prestižní třetí místo v lukrativním odvětví streamingu.

 

Paramount+ přidává letos v létě do svého repertoáru hned několik streamovacích služeb. Především bude služba přenášet stovky přímých přenosů z fotbalových utkání, jako je například kvalifikace na mistrovství světa ve fotbale mužů.

Tom Ryan, prezident a výkonný ředitel společnosti ViacomCBS Streaming, uvedl:

 

"Šíře a hloubka prémiových celovečerních filmů a exkluzivních seriálů, které do služby přicházejí, dále posiluje naši pozici na trhu jako prémiové zábavní destinace a díky nabídce tohoto atraktivního portfolia obsahu za zcela novou nízkou cenu jsme ještě přístupnější širokému spotřebitelskému publiku."

Když vezmeme v úvahu, jakou podporu společnosti Disney $DIS-0.6%  přinesla služba Disney+, může se vedení $VIAC  a všichni její akcionáři pravděpodobně těšit značných nárůstů.

 

Masonite International $DOOR+1.2% 

Historie kanadského výrobce dveří se sídlem v Torontu, společnosti Masonite sahá až do roku 1925, ale ke spojení s Kanadou divizí došlo až v roce 1999. Tehdy společnost Premdor Inc. uzavřela strategickou alianci se společností Masonite Corp., která patřila společnosti International Paper $IP+0.5% . O rok později společnost Premdor koupila Masonite od International Paper za 523 milionů dolarů. Po uzavření akvizice byl název Premdor nahrazen názvem Masonite.

 

V roce 1999 dosáhla společnost Masonite obratu 301 milionů dolarů. V roce 2020 činily 2,26 miliardy dolarů s TTM FCF 230 milionů dolarů a výnosem FCF 8,5 %. Pokud jde o podnikání společnosti Masonite, 73 % jejích tržeb pochází ze severoamerického trhu s obytnými budovami. Dalších 11 % tržeb připadá na Evropu a zbytek na její architektonické aktivity.

 

Je jedním ze dvou vertikálně integrovaných výrobců interiérových dveří v Severní Americe. Nová rezidenční výstavba tvoří 45 % jejího severoamerického prodeje, zatímco trh renovací představuje zbývajících 55 %. Společnost pokračuje v růstu svých marží. V roce 2015 činila její upravená marže EBITDA 10,9 %. Dnes je to více než 16 %.

 

Paramount Group $PGRE+1.0% 

Paramount Group je realitní investiční fond (REIT), který se zaměřuje na vlastnictví nejlepších aktiv na nejlepších trzích a poskytování špičkových služeb nájemcům.

Společnost byla založena v roce 1978 a vlastní nemovitosti v New Yorku, San Franciscu a Washingtonu, D.C. Hodnota jejích 19 aktiv dosahuje přibližně 13,5 miliardy dolarů. Tyto nemovitosti pokrývají 13,9 milionu čtverečních stop pronajímatelné plochy a generují 358 milionů dolarů ročního čistého provozního příjmu v hotovosti.

 

Na New York připadá 70 % hrubé hodnoty aktiv REIT a 62 % pronajímatelných čtverečních stop. 

 

Ačkoli kancelářské nemovitosti REIT tvoří 96 % jeho příjmů, kvalita jeho nemovitostí mu umožňuje účtovat špičkové nájemné ve srovnání s obdobnými společnostmi. Žádný z jejích největších nájemců se navíc nepodílí na ročním nájemném více než 4,5 %. A co je nejdůležitější, 32 % jejích nájemních smluv vyprší až v roce 2031 nebo později.

 

Navzdory tomu, že koronavirus ovlivňuje její podnikání, v 1. čtvrtletí 2021 REIT dosáhl 50,6 milionu dolarů v základních prostředcích z provozní činnosti. To bylo méně než 61,5 milionu dolarů před rokem, ale stále velmi pozitivní. S tím, jak se zrychluje znovuotevírání, se zrychlují i její příjmy.

 

Orix Corporation $IX-0.9% 

Orix je japonskou společnost poskytující diverzifikované finanční služby. Orix doporučuji částečně kvůli jeho americké divizi, která má prsty v nejrůznějších finančních investicích a podnicích. Spravuje totiž aktiva v hodnotě více než 70 miliard dolarů. Ku dnešku akcie $IX-0.9%  za posledních 14 měsíců vzrostly o 48 % a nezdá se, že by dynamika firmy měla ve druhé polovině roku 2021 zpomalit.

 

Domnívám se tomu navzdory skutečnosti, že fiskální rok 2021 nepatřil k nejlepším rokům společnosti v historii. V horní linii vzrostly tržby o necelé 1 % na 2,293 bilionu japonských jenů (20,7 miliardy dolarů). Její zisk před zdaněním klesl o 30 % na 287,5 miliardy japonských jenů (2,6 miliardy dolarů).

 

Doporučuji vám navštívit různé stránky společnosti Orix, včetně kolonky pro investory a podívat ve všem se firma doopravdy angažuje.

  

Jazz Pharmaceuticals $JAZZ+2.0% 

Jestli je něco, co rád vidím u většiny nefinančních akcií, pak je to silný volný peněžní tok. Společnost Jazz Pharmaceuticals, která vyvíjí léky pro neurovědy a léčbu související s onkologií, má vynikající FCF (Free cash flow). Za posledních 12 měsíců dosáhla FCF výše 750 milionů USD a výnos FCF 6,8 %.

 

Mnozí investoři do konopí se vrhli na akcie JAZZ poté, co společnost v květnu akvizicí získala GW Pharmaceuticals za 7,6 miliardy dolarů. Lék Epidiolex společnosti GW na bázi konopí léčí děti se vzácnými typy časné epilepsie. V roce 2020 vzrostly tržby z léku Epidiolex o 73 % na 511 milionů dolarů. Tento růst spolu s lékem na poruchy spánku Xyrem společnosti ukazuje, že Jazz má předpoklady stát se významným hráčem v oblasti vývoje léků.

 

Ze 17 analytiků, kteří se zabývají společností $JAZZ+2.0% , ji 15 hodnotí jako "buy", jeden jako "overweight" a jeden jako "hold". V jejich očích se jedná o jasný nákup s cílovou cenou 208,82 dolarů.    

 

Zdroj 

 

Varování: tohle není investiční doporučení, tak se prosím řiďte vlastním rozumem. 

$IX-0.9% a $JAZZ+2.0% zajímavé volby, které neznám.

$VIAC vypadá dobře 😁