Jakých je v srpnu 50 nejkupovanějších akcií na platformě Robinhood vás možná překvapí 😲

Volatilita je již více než rok docela velkým tématem na Wall Street. V prvním čtvrtletí roku 2020 jsme mohli sledoval nejrychlejší pokles indexu S&P 500 o nejméně 30 % v historii a zároveň jsme byli svědky nejsilnějšího odrazu zpátky na původní hodnoty před krachem.

 

Zatímco volatilita akciového trhu není šálkem čaje každého investora, je pravděpodobně hlavním katalyzátorem, který přiměl drobné investory, aby své peníze vložili do trhu. Online investiční aplikace Robinhood, která minulý týden vstoupila na burzu, odvedla obzvlášť dobrou práci při získávání nových drobných investorů. V loňském roce získala zhruba 3 miliony nových uživatelů.

 

Robinhood nabízí řadu výhod, které drobní investoři využívají. Například je zde obchodování s akciemi společností kótovaných na hlavních amerických burzách bez poplatků. Robinhood také daruje zdarma akcie novým členům, kteří na platformě provádějí transakce, a umožňuje investovat do řady akcií ve frakcích. Místo toho, abyste museli dát dohromady zhruba 2 700 dolarů na nákup jedné akcie společnosti Alphabet $GOOGL-2.6%  / $GOOG-2.6% ), mateřské společnosti Googlu a YouTube, můžete díky investování frakčních akcií investovat menší částky, klidně v hodnotách jen několika dolarů.

 

Síla Retailové skupiny v posledních měsících vyděsila mnoho známých jmen na Wall Street a všude po světě. To, kam drobní investoři vkládají svůj kapitál se ukázalo být opravdu důležitým, protože se v mnoha případech honí za meme akciemi, momentovými hrami, penny akciemi a dalšími nežádoucími společnostmi. Pojďme se schválně podívat na 50 v srpnu zatím nejvíc trendy akcií, které uživatelé aplikace Robinhood nakupují.

 

 

1. Tesla Motors $TSLA-1.0%                                  

2. Apple $AAPL-1.6%                                                

3. AMC Entertainment $AMC+2.6%                          

4. Sundial Growers $SNDL+3.0%                            

5. Ford Motor  $F+1.8%                                    

6. General Electric $GE-0.7%                                         

7. Nio $NIO+1.5%                                             

8. Walt Disney $DIS-0.7%                                  

9. Amazon $AMZN-1.8%               

10. Microsoft $MSFT-2.0%                           

11. American Airlines Group $AAL+3.4%               

12. Plug Power $PLUG+1.1%                                

13. Carnival  $CCL+3.5%                                            

14. Nokia $NOK-8.0%                              

15. Aurora Cannabis $ACB+3.9%   

16. Pfizer $PFE+1.9%                                                

17. GoPro  $GPRO-1.5%                                               

18. Zomedica $ZOM-1.0%                                          

19. Naked Brand Group $NAKD                      

20. Lucid Group $LCID+1.5%                                     

21. Delta Air Lines $DAL+1.1%                        

22. Netflix $NFLX-2.2%                 

23. Palantir Technologies $PLTR-7.5%                 

24. GameStop $GME+8.1%                   

25. Alibaba $BABA-1.1%                                               

26. Snap $SNAP-0.3% 

27. Bank of America $BAC-0.3% 

28. Blackberry $BB-0.4% 

29. OrganiGram Holdings $OGI+5.8% 

30. Coinbase Global $COIN+5.9% 

31. Tilray $TLRY+8.9% 

32. Facebook $FB 

33. Nvidia $NVDA-3.1% 

34. Starbucks $SBUX-2.2% 

35. Virgin Galactic $SPCE-15.4% 

36. Canopy Growth $CGC+11.8% 

37. Advanced Micro Devices $AMD-2.8% 

38. Vanguard S&P 500 ETF 

39. AT&T $T-0.7% 

40. SPDR S&P 500 ETF

41. Twitter $TWTR 

42. Moderna $MRNA+0.4% 

43. Coca-Cola $KO-0.1% 

44. FuelCell Energy $FCEL+0.4% 

45. Norwegian Cruise Line $NCLH+5.1% 

46. Ideanomics $IDEX+0.6% 

47. Workhorse Group $WKHS+1.1% 

48. General Motors $GM+2.7% 

49. Castor Maritime $CTRM+7.4% 

50. United Airlines $UAL+1.3% 

 

meme mánie pokračuje

Meme akcie jsou společnosti, který vyvolávají určitý rozruch na sociálních sítích, a jsou kolikrát známy hlavně proto než pro své provozní výsledky. Populární akcie meme společností AMC Entertainment, GameStop, Sundial Growers a Zomedica zaujímají čtyři z 18 prvních míst v žebříčku nahoře.

 

Pro drobné investory je lákadlem těchto akcií očekávání tzv. potenciálního short squeeze – krátkodobé události, při níž se pesimisté (prodejci co si vsadili short) cítí ve svých pozicích uvězněni a okamžitě zamíří prodat svůj short, což způsobí prudký růst ceny akcie.

 

Například u společnosti GameStop se od začátku roku výrazně snížil zájem o krátké (short) pozice. Ačkoli je nyní GameStop po dvou podstatných navýšeních kapitálu finančně zajištěn, bude ještě nějakou dobu trvat, než bude mít příležitost být opět ziskový. Předchozí vedení společnosti selhalo při přechodu sektoru na digitální hraní, což GameStopu zařídilo obchodní model, který nemá šanci udržet tempo s ostatními hráči v sektoru.

 

Řetězec kin AMC Entertainment mezitím čelí hned dvojímu úderu. Na jedné straně je jeho provozní výkonnost propastná, a to je ještě myšleno dobře. Nemá ani zdaleka dostatek hotovosti na splacení svých nesplacených dluhů, což dokazují prudce klesající ceny dluhopisů na roky 2026 a 2027, a v důsledku streamování a výrazně kratšího období exkluzivity filmů u filmových studií se příjmy tohoto kinového řetězce rapidně snižují .

 

akcie marihuany jsou hitem

Dalším velkým tématem pro drobné investory společnosti Robinhood jsou akcie konopných společností. Robinhood bohužel svým členům neumožňuje nakupovat společnosti kótované mimo hlavní burzovní systémy. To znamená, že většinu kvalitních, rychle rostoucích a ziskových amerických akcií marihuany nelze na platformě koupit. Místo toho jsou investoři na Robinhood odkázáni na věčně nevýkonné kanadské marihuanové akcie. Pět z 36 nejvíce držených akcií na Robinhood jsou proto kanadské akcie marihuany.

 

Přestože podle zprávy analytické společnosti BDSA, která se zabývá konopím, se prodej legalizované trávy v Kanadě do roku 2026 více než zdvojnásobí, kanadské akcie marihuany jsou na tom nadálr špatně. Srážejí je regulační omezení jak na federální, tak na provinční úrovni, které zpomalily proces schvalování licencí pro výdejny a vytvořily překážky v zásobování. Kanadské marihuanové akcie také sabotovaly svůj pokrok tím, že hrubě přeplácely akvizice a expandovaly mnohem více, než diktovala poptávka.

 

Například společnost Aurora Cannabis, kdysi nejvíce držená akcie na platformě Robinhood, měla ještě v roce 2019 15 výrobních zařízení. Očekávalo se, že se stane světovým lídrem v produkci konopí, přičemž její potenciál měl snadno přesáhnout 600 000 kilogramů ročně. Během necelých dvou let však společnost Aurora Cannabis uzavřela pět menších pěstíren, prodala skleník o rozloze 1 milion metrů čtverečních, který nikdy nepřestavěla na výrobu, a zastavila výstavbu dvou svých největších továren. I po těchto škrtech v nákladech společnost Aurora stále prodělává a musela se uchýlit k neustálým nabídkám akcií, aby vůbec získala kapitál.

 

Aurora není sama. Penny akcie Sundial Growers zcela zničila hodnotu akcií neustálými nabídkami akcií za účelem získání kapitálu. V období pouhých sedmi měsíců od 1. října 2020 do 7. května 2021 se počet akcií společnosti Sundial v oběhu zvýšil z 509 milionů na 1,86 miliardy. Při této úrovni nemá společnost Sundial prakticky žádnou šanci, že by někdy mohla generovat významný zisk na akcii, a je docela šance, že bude jednou vyřazena z burzy, aniž by dostala vůbec příležitost vydat se cestou reverzního štěpení. Přestože reverzní split nemá žádný dopad na tržní kapitalizaci společnosti, je často považován za známku provozní slabosti.

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení. Před nákupem jsi prosím udělejte vlastní analýzu. 

zdroj

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

PLTR  má nyní bohužel obrovský problém ...  tištění milionu dalsich a dalsich akcii reditelem spolecnosti Alexander Karp  :-(

$PLTR-7.5% bych taky čekal výš 🤔

Na prvním místě bych čekal $GME+8.1% na druhém místě $NOK-8.0% a na třetím $BB-0.4% 😂

$TSLA-1.0% první? Chjo, se nepoučí a nepoučí. 😆

14. místo $NOK-8.0% ? Velice zajímavé...

@petrvalenta1 Jestli si dobře pamatuju, tak $NOK-8.0% je u retailu poměrně oblíbená meme akcie. V lednu tam byl taky short-squeeze. Dneska už ji ale mají rádi i ostatní, třeba já. 😁

Překvapuje mě nízká pozice $PLTR-7.5% $FB $NVDA-3.1%