S&P 500 ^GSPC 5,313.61 +0.20%
Nvidia NVDA $947.71 +2.48%
Tesla TSLA $174.42 -1.71%
Microsoft MSFT $424.89 +1.11%
Apple AAPL $191.57 +0.89%
Meta META $468.92 -0.63%
Amazon AMZN $183.63 -0.58%
Alphabet GOOG $178.18 +0.50%

Ta kryptowaluta doskonale współpracuje z Bitcoinem, tworząc doskonałą sieć opartą na Bitcoinie

Ta otwartoźródłowa sieć blockchain wykorzystuje bezpieczeństwo i kapitał Bitcoina $BTCUSD do tworzenia+3.0%zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów. Dzięki połączeniu z bitcoinem mogą zbudować lepszą sieć opartą na największej kryptowalucie. W ten sposób bitcoin może w znacznym stopniu pociągnąć za sobą tę stosunkowo mało znaną kryptowalutę i zapewnić jej duży wzrost, a inwestując w ten projekt na wczesnym etapie, można sowicie zarobić.

Czy słyszałeś o tej kryptowalucie, która doskonale uzupełnia BTC?

Mówiąc jaśniej, Stacks to rozwiązanie typu tier-1 blockchain, które ma na celu wprowadzenie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji do bitcoina, aby zbudować lepszy internet oparty na $BTCUSD+3.0%. Jak to jest możliwe? Zaczynając od rozwiązania jednego głównego problemu związanego z bitcoinem, Stacks oferuje wiele przydatnych narzędzi i rozwiązań, które warto poznać.

Stosy $STXUSD+5.1% focus

Głównym problemem bitcoina jest zaspokojenie potrzeby większej funkcjonalności. Bitcoin jest przez niektórych traktowany jako inwestycja spekulacyjna, przechowywanie wartości i pieniądz cyfrowy. Ma on jednak wiele innych przydatnych zastosowań, które warto rozwijać. Jednym z głównych pytań związanych z Bitcoinem jest to, jak stworzyć system dwukierunkowy, który będzie w pełni godny zaufania i poprawi jego funkcjonalność. System dwukierunkowych kołków umożliwia przekazywanie bitcoinów z łańcucha blokowego bitcoina do wtórnego łańcucha blokowego i odwrotnie, tworząc łańcuch boczny. Ten łańcuch boczny może być bardziej programowalny, co umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów i użytecznych aplikacji. Dzięki temu rodzime transakcje bitcoinowe są bardziej interesujące.

Stacks wykorzystuje to podejście w badaniach i rozwoju dwukierunkowego modelu pag, co pozwala na wprowadzenie praktycznych rozwiązań i usprawnienie ekspresyjnych transakcji bitcoinowych oraz wymiany bitcoinów. Stacks posuwa bitcoina o krok dalej pod względem bezpieczeństwa i stabilności.

Inteligentne kontrakty Clarity: usprawnienie transakcji bitcoinowych

Firma Stacks opracowała nowy język programowania inteligentnych kontraktów o nazwie Clarity, który ma być bezpieczny i łatwy do skompilowania. Inteligentne kontrakty Clarity mogą odczytywać transakcje bitcoinowe. Dzięki temu programiści mogą skupić się na tworzeniu bardziej kreatywnych i wydajnych funkcji. Za każdym razem, gdy dokonywane są transakcje bitcoinami, stosy inteligentnych kontraktów mogą na nie reagować. Ma to jeszcze większe znaczenie, ponieważ warunki uruchomienia inteligentnych kontraktów dają użytkownikom możliwość zakupu aktywów lub dokonania zamiany za pośrednictwem rodzimych transakcji bitcoinowych.

Źródło: coinmarketcap.com

Główne cechy

Stacks dodaje więcej funkcji do zdecentralizowanych finansów, tokenów niereprezentowalnych (NFT), aplikacji i inteligentnych kontraktów na bitcoiny bez konieczności zmiany rodzimego blockchaina bitcoina. Warto zauważyć, że "łańcuch Stacks jest połączony z bitcoinem za pomocą mechanizmu konsensusu Proof of Transfer, więc wszystkie transakcje Stacks są przeprowadzane w bitcoinie". Proof of Transfer (PoX) to mechanizm konsensusu blockchain, który najpierw łączy dwa oddzielne blockchainy - Bitcoin i Stacks.

Do głównych zalet mechanizmu PoX należy możliwość wydobywania kopalin przez każdego bez specjalnego sprzętu. Jest to również korzystne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju, ponieważ energia elektryczna zużyta do zabezpieczenia bitcoinów może być ponownie wykorzystana przez Stacks. Ponadto istnieje więcej możliwości zbadania modeli biznesowych. Uczestnicy sieci mogą uzyskać dochód w bitcoinach za pomoc w zabezpieczeniu sieci. Ten zysk z bitcoinów nie jest bez znaczenia, ponieważ podczas ostatniego cyklu układania stosów roczny procentowy zysk wynosił 8,2%. Wspierając sieć Stacks, użytkownicy blokują swoje tokeny STX i otrzymują wynagrodzenie w bitcoinach. Stacks obsługuje również Blockchain Naming System, system sieciowy, który pozwala użytkownikom tworzyć nazwy użytkowników na zawsze, które mają trzy ważne właściwości. Po pierwsze, są one unikalne w skali światowej. Po drugie, mają one znaczenie dla ludzi, ponieważ nazwy użytkowników są wybierane przez ich twórców. Po trzecie, są one silną własnością, co oznacza, że tylko właściciel może je zmieniać.

Mam nadzieję, że ten artykuł zaintrygował Was i być może zmotywował do poznania Stacks, co przekona Was lub zniechęci do zaangażowania się w ten projekt. Nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie analizę inwestora detalicznego. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Investorplace.com i Coinmarketcap.com.


No comments yet