S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

2 silné firmy, které nedávno vykázaly velmi dobré kvartální výsledky: Proč do nich zainvestovat?

Následující dvě firmy vykázali více než slibné kvartální výsledky, které se podle mě staly značnými katalyzátory pro budoucí růst jejich akcií. Úspěchy se tak do ocenění firem v příštích několika měsících určitě promítnou a myslím si, že nastala vhodná doba do nich z dlouhodobého hlediska zainvestovat. Důležitější je, že tyto akcie jsou již dlouhodobě skvělými investicemi a pravidelně každoročně překonávají výkonnost indexu S&P 500. Očekávám, že tato lepší výkonnost bude pokračovat. Alphabet se veze na vlně digitální reklamy a umělé inteligence (AI), zatímco MercadoLibre narušuje odvětví e-commerce obchodu a plateb v Latinské Americe.

 

 

Alphabet $GOOGL-1.2% / $GOOG-1.1% 

Symbol: $GOOGL-1.2% / $GOOG-1.1% 

Momentální cena: 2 743,88 $

Kapitalizace: 1,83 mld. $

Předpokládaná potenciální cena dle Tipranks: 3176,18 $ (+15,76 %)

 

V roce 2020 označil časopis Forbes společnost Google ze skupiny Alphabet za druhou nejhodnotnější značku na světě a určitě není těžké pochopit proč. Vyhledávač této společnosti má v současnosti 92% podíl na trhu, její mobilní operační systém Android 72% podíl na trhu a její webový prohlížeč Chrome 65% podíl na trhu. Stručně řečeno, Google se stal hlavní vstupní bránou na internet a dnešní uživatel se bez něj už v žádném případě neobejde.

 

To samozřejmě dává společnosti značnou výhodu. Každý z těchto produktů umožňuje Googlu získat spoustu dat o uživatelích, která lze následně využít k poskytování cílených reklam na různých zařízeních. Společnost EMarketer například očekává, že bude Google poskytovatel až 29 % celé globální digitální reklamy. Není divu, že se vedoucí postavení společnosti Alphabet v tomto odvětví dlouhodobě promítá do působivých finančních výsledků, zejména s ohledem na její tržní kapitalizaci ve výši 1,8 bilionu dolarů.

 

Společnost Alphabet má ale zároveň dobrou pozici pro udržení své dominantní pozice také v oblasti vyhledávání. Společnost nedávno představila novou technologii nazvanou multitask unified model (MUM), což je typ umělé inteligence, která dokáže nejen porozumět jazyku ale zároveň jej i generovat. Pozoruhodné je, že MUM je tisíckrát výkonnější než předchozí model, a společnost očekává, že tento upgrade zavede v následujících měsících a letech.

 

Jaký je konečný cíl této technologie pláte se? Když se Googlu zeptáte na složité otázky, společnost vám chce poskytnout odpovědi na úrovni odborníků. Časem byste například mohli vyfotit své turistické boty a zeptat se Googlu: "Mohu je použít k výstupu na Kilimandžáro?". Vyhledávač vám pak odpoví ano nebo ne a zároveň vás nasměruje na seznam doporučeného vybavení, nutného pro takový výstup.

 

Nezapomeňte, že dominantní postavení společnosti Google $GOOGL-1.2% v oblasti vyhledávání z ní činí klíčového hráče v odvětví digitální reklamy, což je trh, který by měl do roku 2024 dosáhnout 645 miliard dolarů. Proto se tato růstová akcie jeví jako chytrá investice a jestli ještě nevlastníte akcie $GOOGL-1.2%  nebo alespoň nějakou její levnější frakci, děláte podle mě obrovskou chybu.

 

MercadoLibre $MELI-1.0% 

Symbol: $MELI-1.0% 

Momentální cena: 1 842,67 $

Kapitalizace: 91,60 mld. $

Předpokládaná potenciální cena dle Tipranks: 2055 $ (+11,52 %)

 

MercadoLibre je přední platformou pro e-commerce a fintech v Latinské Americe, jedné z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě. Její online tržiště totiž měsíčně navštíví zhruba 667 milionů lidí, což je téměř čtyřikrát více než návštěvnost Amazonu, který je v tomto regionu až teprve na druhém místě.

 

Když na tržišti nakupuje více spotřebitelů, obchodníci těží z většího počtu potenciálních kupujících, a když více obchodníků nabízí zboží na tržišti, spotřebitelé těží z širšího výběru. Tento pozitivní cyklus by měl v dohledné budoucnosti udržet společnost před jejími konkurenty.

 

K posílení této výhody poskytuje MercadoLibre $MELI-1.0% svým obchodníkům také služby s přidanou hodnotou, jako je plnění a logistika prostřednictvím Mercado Envios, půjčky prostřednictvím Mercado Credito a digitální reklama prostřednictvím MercadoLibre Publicidad. Společnost zkrátka nabízí komplexní řešení pro moderní obchod, podobně jako Amazon.

 

V posledním čtvrtletí dosáhl MercadoLibre $MELI-1.0%  76 milionů aktivních uživatelů, což je o 47 % více než v předchozím roce. Tento růst je působivý, ale také ilustruje obrovský rozsah tržní příležitosti společnosti. Konkrétně působí MercadoLibre v 18 zemích Latinské Ameriky, kde obsluhuje 638 milionů obyvatel. Jinak řečeno, platformu MercadoLibre v současné době využívá v těchto zeměpisných oblastech pouhých 12 % lidí.

 

Vzhledem k tomu, že elektronické obchodování a digitální platby se stále více prosazují, měla by společnost zaznamenat nárůst poptávky. Proto byste měli zvážit koupi této žhavé růstové akcie, obzvlášť pokud se vám posledních letech nepodařilo svézt se na boomu $AMZN-2.6% .

 

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení. Před nákupem jsi prosím udělejte vlastní analýzu. 

zdroj

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Obě držím od loňska a jsem spokojen. Ale osobně bych je teď nedoporučil, je to maličko našponované. Popravdě spíš zvažuju exit, protože jsem měl velká očekávání, ale 100+ % za rok jsem fakt nečekal. 🤯

Obě na ATH, nesmysl v tuhle chvíli nakupovat. Kdo drží, může držet dál, kdo nedrží, měl by se poohlédnout jinde.

@BigLebowski Všeobecně třeba FAANG je podle mě teď nesmysl nakupovat. Ze zásady nenakupuju na historických maximech, protože logicky chci nakupovat ideálně podlahu, ne strop. A navíc po té loňské rally mi to přijde minimálně jako dobrý způsob, jak si na dlouhou dobu zbytečně zablokovat kapitál, až přijde korekce a člověk bude muset rok dva držet ztrátu.