Portfolio

Když je ten víkend a nic se neděje.

Zajímalo by mě jaké jsou vaše nejoblíbenější akcie a případně na jaké akcii máte největší pozici.

Také bych se chtěl zeptat kolik % vašeho akciového portfolia tvoří hotovost.

Mě osobně se nejvíce líbí $AAPL+0.5%, $MSFT-0.8%, $PG-0.4%, $KO+0.1%  a také $MO-1.4%. Jinak hotovost tvoří okolo 20% mého portfolia. Většinu mého portfolia tvoří hodnotové a dividendové akcie.

Můžete hlasovat v anketě jaké akcie tvoří většinu vašeho portfolia.

Vote to see the results! 37 answers already!
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Swda.l, $AMZN-0.2% $GOOG+0.1%, $MSFT-0.8%.

UNP, Google a PM jsou taková top trojka teď.

Hlavně hodnotové, ale poslední dobou se mi zamlouvají dividendové. Jinak největší je $GOOGL-0.1%.

Růstovky ty jsou moje😁

Největší část u mě drží S&P 500, potom $AAPL+0.5% a $PG-0.4%, které jsem kupoval za levno.

Určitě v SP500 mám také nejvíc peněz, ovšem hned poté tam mám jako jednu z největších pozic $AAPL+0.5%.

Největší část u mě určitě tvoří technologické růstové akcie. Velkou pozici mám v $GOOG+0.1%, ale třeba i v $AAPL+0.5%

Co se tak dívám tak technologické společnosti zatím vedou, ale to je asi dobře. Přece jenom u mě v portfoliu mám taky technologické společností. A shodou okolností mám také velkou, možná největší pozici v $GOOGL-0.1% a $AAPL+0.5%.

Tech je zatím stabilní a výsledkovka to jen dále dokazuje. Zatím není důvod jít jinam.

Jinak pěkná náhoda👌

Největší? To je asi těžké vybrat jen jednu akcii. Je tam například $META+1.1% , $GOOGL-0.1% , to jsou asi dvě největší pozice. hotovosti mám trochu víc, a to hlavně převážně kvůli opčním obchodům, jinak, co se týče čistě dlouhodobého portfolia, tak je to asi kolem 10 %.

To vypadá velice pěkně, řekl bych že tyto bluechips akcie bude mít na prvních místech většina investorů. Což je ale samozřejmě dobře, protože přece jenom je to nějaká jistota a ten zisk je z toho pěkný.

Jinak omlouvám se za špatně položenou otázku těch akcií může být samozřejmě víc.

Je klid a je to dobře, já taky “odpočívám” přes víkend a teď koukám, že nápady na článek mi už utekli. 🙈😂 Každopádně v mém portfoliu tvoří nejvíc technologie jako $MSFT-0.8% a $AAPL+0.5% , dále o něco méně $META+1.1% $AMZN-0.2% a teď mi nejvíc vylítla pozice s $ENPH-3.9% To ale jen dočasně, dokupoval jsem v propadu a pak zase prodám až bude nahoře. Hotovost mám kolem 30% kterou můžu dat do akcii. 😊

Máte to nastavené velice pěkně a řekl bych že takhle vybalancované by to měla mít většina investorů. Ovšem každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného.

Jinak $ENPH-3.9% jsem neznal, ovšem společnost vypadá zajímavě a je fajn si někdy trochu zariskovat a zkusit takovýto obchod. Sám si občas také něco podobného rád zkusím, ovšem je to v malém množství a většinu akcií pořád držím dlouhodobě.

Je teď koukám na příspěvek výše, ještě $GOOG+0.1% jsem zapomněl. 🙈 Jinak díky a no, máme to asi každý tak podobně, že technologický sektor hraje největší roli, někdy si ale říkám, jestli to není špatně? 🤔