S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Według analityków te 2-centowe akcje oferują potencjał do setek procent wzrostu.

Rob Lewa
17. 5. 2023
7 min read

Wypłyńmy dziś razem na nieznane wody. Analitycy nie poruszają się zbyt często wśród akcji groszowych, ale kiedy to robią, zwykle znajdują spółki o wysokim potencjale wzrostu, a dziś nie jest inaczej.

W przeszłości termin "akcje groszowe" odnosił się do wszystkich akcji, których cena była niższa niż 1 USD. Później jednak Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zmodyfikowała definicję akcji groszowych, włączając do niej wszystkie akcje, których cena wynosi poniżej 5 USD. W związku z tym termin "akcje groszowe" może być mylący.

Czym zatem są akcje groszowe? Z definicji są to akcje małych spółek, których cena wynosi poniżej 5 USD. Dużą zaletą tych akcji jest to, że inwestor może uzyskać bardzo przyzwoity zysk z niewielkiego ruchu ceny akcji. Ale z drugiej strony, może też w ten sposób ponieść dużą stratę.

Jeśli więc jesteś cierpliwy i jesteś w stanie znieść nawet procentowo większą niezrealizowaną stratę, przyjrzyj się następującym akcjom o wartości 2 centów, które mogą zaoferować potencjał wzrostu w zakresie setek procent. Zanim zaczniemy, warto wspomnieć, że chociaż akcje są już notowane za nieco ponad 5 USD, nadal kwalifikują się do włączenia tutaj, ponieważ jest to mała firma.

Tenaya Therapeutics $TNYA+12.1%

TNYA
$6.67 $0.72 +12.10%
1 Day
+0.12%
5 Days
-7.83%
1 Month
+16.23%
6 Months
+16.74%
YTD
+64.6%
1 Year
+73.77%
5 Years
-65.47%
Max.
-65.47%

Tenaya Therapeutics to firma biotechnologiczna, która koncentruje się na leczeniu chorób serca poprzez terapię genową, regenerację komórek i medycynę precyzyjną. Firma ta opracowuje kilka potencjalnie rewolucyjnych leków.

Jednym z kandydatów jest terapia genowa TN-201, która jest obecnie głównym kandydatem firmy. Jest to terapia lekowa przeznaczona do leczenia dorosłych i dzieci z mutacją w genie MYBPC3, która jest najczęstszą przyczyną chorób serca. Szacuje się, że występuje ona u ponad 115 000 pacjentów w Stanach Zjednoczonych.

Na początku tego roku firma otrzymała zgodę FDA na rozpoczęcie badań klinicznych fazy 1b, które mają rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku. Badanie to zostanie przeprowadzone na dorosłych pacjentach, a pierwsze wyniki powinny być znane na początku 2024 roku.

Spółka pracuje również nad inną terapią genową, TN-301, małocząsteczkowym inhibitorem HDAC6, który jest opracowywany w celu potencjalnego leczenia niewydolności serca z zachowaną frakcją wyrzutową. Firma szacuje, że ponad 3 miliony osób w USA cierpi na tę chorobę.

Ta terapia genowa znajduje się obecnie w fazie I badań. Firma spodziewa się, że pierwsze wyniki z tej fazy badań mogą być dostępne już w drugiej połowie 2023 r. Jedną z innych terapii genowych opracowywanych przez firmę jest TN-401, która jest terapią opracowywaną w celu podania genu PKP2 pacjentom z niedoborem tego genu. Oczekuje się, że firma złoży wniosek do FDA w drugiej połowie 2023 roku.

Ponieważ jest to firma, która jest dopiero na etapie klinicznym (stąd nie ma produktu), nie generuje żadnych przychodów ani zysków. Firma pracuje z pieniędzmi, które udało jej się zebrać poprzez różne działania, takie jak subskrypcje giełdowe. Firma posiada obecnie łącznie 194 miliony dolarów w aktywach obrotowych, których zarząd spodziewa się do pierwszej połowy 2025 roku.

Jeśli jesteś zainteresowany tą spółką i chciałbyś dowiedzieć się o niej więcej, koniecznie odwiedź jej stronę internetową.

Firma ta bardzo zaintrygowała analityka Pipera Sandlera, który dostrzega kilka katalizatorów przyszłego wzrostu.

Pozostajemy optymistami co do tej nazwy, ponieważ uważamy, że rynek HCM rośnie wraz z niedawną premierą Camzyos (BMY), a także kilkoma innymi kluczowymi katalizatorami HCM, które pojawią się w 2023 roku. W związku z tym uważamy, że TNYA jest niedowartościowana z kilkoma punktami zwrotnymi z TN-301 (inhibitor HCA6) dla HFpEF Ph1 SAD/MAD HV dane odczytowe w H2 2023, wiodące aktywa TN-201 (terapia genowa MYBPC3), dane Ph1b nHCM na torze w 2024 r. i TN-401 (terapia genowa PKP2) dla ARVC ze złożeniem IND spodziewanym w H2 2023. Ogólnie rzecz biorąc, bogate w katalizatory badania spółki stanowią z naszej perspektywy atrakcyjną okazję do zakupu.

Wraz z tym komentarzem analityk ustalił cenę docelową dla tych akcji na 40 USD, co stanowi wzrost o ponad 400% w stosunku do obecnej ceny.

ALX Oncology Holdings $ALXO+2.5%

ALXO
$15.03 $0.36 +2.45%
1 Day
+0.02%
5 Days
-4.41%
1 Month
+18.1%
6 Months
+223.59%
YTD
+10.31%
1 Year
+130.27%
5 Years
-46.5%
Max.
-46.5%

ALX Oncology to firma immunoonkologiczna na etapie klinicznym, koncentrująca się na wspieraniu pacjentów w walce z rakiem. Osiąga to poprzez opracowywanie leków, które hamują szlak punktu kontrolnego CD47 i łączą wrodzony i adaptacyjny układ odpornościowy.

Ich głównym kandydatem na lek jest evorpacept, lek nowej generacji blokujący CD47, który ma być skuteczny w leczeniu różnych nowotworów. Oczekuje się, że firma otrzyma dane z badania fazy 2 evorpaceptu w drugiej połowie 2023 r., a także ogłosi wyniki optymalizacji dawki z badania klinicznego fazy 1b evorpaceptu w połączeniu z azacytydyną. Badanie to (ASPEN-02) koncentruje się na pacjentach z zespołami mielodysplastycznymi (MDS).

Kolejnym ważnym krokiem, który ALX Oncology planuje podjąć w drugiej połowie roku, jest rozpoczęcie badania klinicznego fazy 1b optymalizacji dawki (ASPEN-05) evorpaceptu w połączeniu z azacytydyną i wenetoklaksem w leczeniu pacjentów z nawrotową lub oporną na leczenie lub nowo zdiagnozowaną ostrą białaczką szpikową.

W pierwszej połowie 2023 r. firma spodziewa się również złożenia IND (Investigational New Drug) dla ALTA-002, koniugatu przeciwciała SIRPa będącego agonistą receptora Toll-podobnego, nad którym pracuje wraz z Tallac Therapeutics.

W tym przypadku jest podobnie, firma jest w fazie klinicznej, a więc nie generuje zysków i wydaje środki tylko na rozwój swoich leków. Obecnie firma posiada około 270 milionów dolarów w aktywach obrotowych. Oznacza to, że firma może mieć wystarczające środki na przetrwanie do około pierwszej połowy 2026 roku.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany tą spółką i chciałbyś dowiedzieć się o niej więcej, odwiedź jej stronę internetową.

Katalizatory firmy zwróciły również uwagę Pipera Sandlera, analityka firmy, który dodał następujący komentarz.

Przepływ katalizatorów pozostaje na dobrej drodze, a ważne aktualizacje kliniczne dotyczące raka żołądka/GEJ (ASPEN-06, aktualizacja P2) i MDS (ASPEN-02, dane dotyczące przedłużenia dawki P1b) spodziewane są w drugiej połowie 2023 roku. Poza tym, prace rozwojowe są kontynuowane w całym rurociągu, z trwającymi badaniami HNSCC (ASPEN-03, ASPEN-04; dane w 2024 r.) i złożeniem IND dla ALTA-002 spodziewanym w pierwszej połowie 2023 r. Ogólnie rzecz biorąc, nadal postrzegamy evorpacept jako najlepszy w swojej klasie adept do celowania w CD47 i pozostajemy optymistami.

Wraz z tym komentarzem analityk ustalił cenę docelową na 48 USD, co stanowi wzrost o ponad 600% w porównaniu z obecną ceną.

Podsumowanie

Chociaż może to być dość ryzykowna akcja, analitycy uważają, że istnieją tu katalizatory, które mogą wywołać ogromny wzrost. Jak powiedzieliśmy na początku. Nie potrzeba tak dużego wzrostu, aby te małe akcje przyniosły znaczną aprecjację.

Mimo że są to małe spółki, z pewnością znajdą miejsce w portfelach wielu inwestorów. Ale w tym przypadku bardzo ważne jest również, aby pomyśleć o alokacji portfela, aby ograniczyć ryzyko ewentualnej większej straty procentowej.

OSTRZEŻENIE: Nie jestem doradcą finansowym, a niniejszy materiał nie stanowi rekomendacji finansowej ani inwestycyjnej. Treść tego materiału ma charakter czysto informacyjny.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.