3 akcie, které mohou v červenci zažít růst díky zvýšené poptávce po jejich produktech

Léto brzy začne a s tím se do světa pustí celá vlna cestovatelů a dovolenkářů. Následující společnosti by mohly těžit z cestovního ruchu, který se v tomto období každoročně dostává na nejvyšší úrovně. Lidé, kteří jsou na dovolené už nemají takovou averzi k utrácení větších částech nad kterými by se v normální době třeba zamysleli.

1. Starbucks $SBUX-0.6% 

Starbucks Corporation je americká společnost specializující se na provozování kaváren a prodej kávy. Byla založena v roce 1971 v Seattlu ve státě Washington. Společnost se rychle rozrostla a stala se jedním z největších řetězců kaváren na světě.

Starbucks je známý svým širokým výběrem kávových nápojů, které nabízí. Mezi nejoblíbenější patří espresso, cappuccino, latte, macchiato a Frappuccino. Kromě kávy nabízí také čaje, horkou čokoládu a různé druhy sladkostí a pečiva.

SBUX
$98.67 -$0.63 -0.63%
1 Day
-0.63%
5 Days
-3.31%
1 Month
-6.48%
6 Months
-7.93%
1 Year
+7.74%
YTD
-5.64%
5 Years
+73.43%
Max.
+28,222.02%

Společnost Starbucks klade důraz na kvalitu kávy a udržitelnost. Snaží se spolupracovat s farmáři, kteří pěstují kávu, a podporuje programy a iniciativy pro zlepšení podmínek v kávovém průmyslu.

Starbucks není tak drahý. Konsensuální odhady analytiků pro zisk na akcii v roce 2024 jsou 4,11 dolaru – což dává Starbucksu forwardový výnos 24. Pokud jde o příjem, Starbucks nenabízí nejvyšší výnos, ale 2,2 % rozhodně také nejsou k zahození. 

Od roku 2010, kdy Starbucks začal vyplácet dividendy, zvyšoval svou dividendu každý rok. Má také jedinečně dostupnou dividendu. Starbucks generuje více volného peněžního toku a výdělků, než používá k výplatě dividend. To je znamení, že společnost má spoustu prostředků stranou nejen na zvýšení dividendy, ale také na odkoupení akcií a reinvestování do podnikání.

Akcie jsou nyní u pěkného supportu a nejsou za se tak předražené. Na grafu zjistíte, že akcie jsou vlastně dost předprodané v aktuální chvíli. To samozřejmě neznamená, že se cena nemůže propadnout níž, ale je dobré to vědět.

2. PayPal $PYPL+3.3% 

PayPal Corporation je americká společnost specializující se na online platby a peněžní převody přes internet. Byla založena v roce 1998 pod názvem Confinity a v roce 2001 se spojila s firmou X.com, kterou vlastnil Elon Musk. Společnost změnila svůj název na PayPal a postupně se stala jedním z předních hráčů v oblasti online plateb.

PayPal poskytuje online platební služby, které umožňují uživatelům posílat peníze, přijímat platby a provádět elektronické transakce prostřednictvím internetu. Uživatelé PayPalu si vytvářejí účet pomocí své e-mailové adresy a propojují ho se svým bankovním účtem nebo platební kartou.

PYPL
$59.52 $1.92 +3.32%
1 Day
+3.32%
5 Days
-2.1%
1 Month
-4.06%
6 Months
-17.5%
1 Year
-34.92%
YTD
-17.13%
5 Years
-30.42%
Max.
+68.35%

PayPal v prvním čtvrtletí rozdrtil očekávání Wall Street a výkonnost završil býčím výhledem na zbytek roku 2023. Přesto zpráva inspirovala prudký výprodej, protože management hovořil o nepředvídatelné globální ekonomice.

PayPal neustále poskytuje pěkný růst a skálopevné volné peněžní toky. Mezitím cena akcií klesla o více než 75 % z historických maxim z roku 2021. Dnes se akcie obchodují za výhodnou cenu 12násobku budoucích zisků nebo 14násobku volného peněžního toku.

Akcie jsou nyní na hodně nízkých hodnotách, ale vypadá to, že se minimálně zde pozastavili a stabilizují se. Odtud může přijít růst, který, pokud bude dále tažen růstem na okolních titulech a indexech může být také velmi významný.

3. MercadoLibre $MELI+2.3% 

Mercado Libre je argentinská společnost provozující největší online obchod v Latinské Americe. Byla založena v roce 1999 a od té doby se stala jednou z předních e-commerce platforem ve svém regionu.

Mercado Libre poskytuje platformu, na které mohou jednotlivci i firmy nakupovat a prodávat zboží a služby. Uživatelé mohou vytvořit své účty a zveřejnit inzeráty s popisem a fotografiemi produktů, které nabízejí k prodeji. Platba za produkty se obvykle provádí online pomocí různých platebních metod, včetně kreditních karet, bankovních převodů a elektronických peněženek.

MELI
$1,657.72 $37.26 +2.30%
1 Day
+2.3%
5 Days
+2.4%
1 Month
+5.7%
6 Months
+13.54%
1 Year
+61.79%
YTD
+73.85%
5 Years
+339.89%
Max.
+4,993.01%

MercadoLibre přijímá téměř 4krát více návštěvníků než jeho nejbližší konkurent a předpokládá se, že tento rok bude představovat 21,6 % online maloobchodního prodeje v Latinské Americe, oproti 20,9 % v loňském roce.

MercadoLibre v prvním čtvrtletí dosáhlo solidních finančních výsledků. Celkové tržby vzrostly o 35 % na 3 miliardy USD, protože tržby z obchodu a fintech vzrostly o 31 % a 40 %. Sečteno a podtrženo, společnost vykázala kladnou hotovost z operací ve výši 859 milionů USD, což je nárůst ze ztráty 233 milionů USD v předchozím roce. 

Akcie této společnosti jsou sice drahé, ale ne ve smyslu P/E, ale v tom ohledu, že za jednu akcii zaplatíte dnes téměř $1200. Momentálně, pokud se rozhodnete nakupovat, máte slevu od vrcholu 40 % a to není k zahození u profitabilní firmy, která je lídrem ve svém oboru na tamějším trhu.

Nejedná se o finanční poradenství. Poskytuji veřejně dostupné údaje a sdílím své názory na to, jak bych se v daných situacích sám zachoval. Investování je rizikové a každý za svá rozhodnutí nese odpovědnost.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Chceš se se stát úspěšným akciovým investorem?

Začni studovat prestižní Bulios akademii a získej přístup k unikátnímu vzdělávacímu obsahu, analýzám a praktickým nástrojům!

Hezky napsáno, poslední společnost vůbec neznám. Trošku mi tu chybí společnost $ABNB+5.9% , jaký na ní máš názor?

Já ji stále držím i přesto že teď je rozepře s těmi jejich dodatečnými poplatky, ale v dlouhodém horizontu si myslím, že mají dobrý model podnikání a jsou už velcí s tím.

$ABNB+5.9% je dobré. Zatím akcie nemám. Vlastně jsem jejich službu zatím nikdy nevyužil, ale asi bude nejvyšší čas. Ty akcie se mi líbí a je pravda, že v létě budou mít nával turistů.

Také jsem jejich službu ještě nevyužil, ale akcie už jsem kupoval kolem ceny 118$ a jsem za to rád, budu držet protože i přes nedávné negativní zprávy o jejich doplnující platby za úklid atd co prý trochu pobouřilo uživatele, tak stejně je to hojně využívaná služba.

Právě jsem si taky říkal, když už se cestovní ruch zase rozjel. $ABNB+5.9%  je něco jako Booking, nebo jak to funguje?

$PYPL+3.3% vlastním. Už se pomalu zvedá a doufám, že už se bude jen zvedat zase. Přeci jenom dosáhl pěkných minim a teď už se snad stabilizoval. $SBUX-0.6% o něm jsem tu před nějakou dobou psal a teď jak je pod 100$, zvažuji jej, raději bych ale ještě o trochu nižší cenu. Tu třetí vůbec neznám. 😁

Paypal je teď za dobrou cenu a potenciál je velký. Já jsme na $SBUX-0.6% koukal kolem $70, ale taky jsem nenakoupil. Uvidíme, jestli porostou s trhem.

Jj, tak super že věří i další v Paypal. Mám nákupku níže, ale takže i teď by si ještě uvažoval o dokupu? Uvidíme ten $SBUX-0.6% jako přemýšlím někdy nad tím nákupem, ale pak si říkám, né mám dost titulů a naopak bych to chtěl časem trochu zredukovat a spíše zvětšovat pozice. Když by byla kolem těch 70$, to bych ale koupil.

Přesně tak, $PYPL+3.3% mám taky. Už jsme se o tom spolu párkrát bavili. Určitě v $PYPL+3.3% vidím potenciál, ale nepřikupuji sice by se to s mojí nákupkou která je okolo 200$ hodilo, ale bohužel chci dát peníze do něčeho jiného. $SBUX-0.6% se mi docela líbí, i výnos 2% je v pohodě. Jestli ještě trošku spadne tak budu zvažovat nákup, kafe mám rád a ve Starbucksu mi velmi chutná. Nedávno jsem byl v Praze a viděl plné davy v pobočkách Starbucksu, takže je vidět, že cestování a cestovní ruch už se konečně rozjel znovu naplno.

Jj tam to máš nevydařené jako já u Novavax například. Jinak ten $SBUX-0.6% se mi taky líbí, ale jak píšeš, možná ještě trochu níže kdyby se dostal, pak bych po něm hned hrábl. I když teda kafu vůbec nepiju, ale tak je paráda, že máš takto info přímo z první ruky a vidíš, jak je to oblíbené mezi Vámi kafaři. 😃

Bych skoro tipoval, že Starbucks bude mít boom spíš v zimě 😂

No, já si myslím, že v turistických destinacích si turisti budou dávat kafe. Já kafe nepiju, ale z okolí vím, že jim nevadí pít kávu i když je 30. Nechápu to, ale je to tak.