Evropská investiční banka poskytuje 45 miliard eur na výrobu klimaticky neutrálních technologií.

Evropská komise vybrala 41 projektů, prostřednictvím kterých se EU zavazuje poskytnout 3,6 miliardy EUR na uvedení inovativních technologií na trh v energeticky náročných odvětvích, vodíku, obnovitelné energii a výrobě komponentů pro skladování energie a obnovitelné zdroje.

Posláním Evropské investiční banky je poskytovat dlouhodobé financování projektů, které slouží cílům politiky EU.

Jedním z projektů, který obdržel 200 milionů EUR z Evropského inovačního fondu, je projekt společnosti Meyer Burger. Projekt zahrnuje výstavbu dalších 3,5 gigawattů výrobní kapacity pro solární články a solární moduly společnosti Meyer Burger v Německu a pravděpodobně ve Španělsku. O této společnosti jsem napsal článek, který přikládám níže:https://bulios.com/status/95606-inovace-ve-fotovoltaickem-prumyslu-a-expanze-do-budoucna.

Myslím si, že to představuje skvělou příležitost pro evropské společnosti získat finance na své projekty a stát se tak konkurenceschopnými. Co si myslíte, zvládne EU konkurovat na poli zelených technologií?

EU zaostává v technologiích obecně a relativně dlouhodobě, pokud tyhle částky vyhodí na soláry a podobné zelené "klimaticky neutrální" nesmysly bez dalších investic do normálních technologií, pak nemá šanci USA a posléze i svět jakkoli dohnat.