Párkrát jsem zde zmiňoval akcie společnost ASML, která se mi hodně líbí a ještě před pár týdny jsem si nebyl jistý zda tuto akcii koupím, nebo ne. Minulý týden i přesto, že je akcie vysoko, jsem koupil část akcie $ASML+0.6%. Vidím zde veliký potenciál a společnost očekává vysoký růst tržeb a celkově očekává do budoucna veliký růst.

Moc často nekupuji akcie, které by byly vysoko, ale zde jsem udělal výjimku a přemýšlím, zda ještě neudělám výjimku u akcií $KO+0.2%, nebo $PEP-0.7%, jelikož toto jsou také stabilní akcie, které moc často neklesají a buď rostou, nebo jdou do strany.

Máte akcie $ASML+0.6% v portfoliu a nakupujete nějaké akcie i přesto, že jsou vysoko, ale akcie moc často neklesají a vidíte v nich potenciál?

ASML
$694.53 $4.21 +0.61%
Capital Structure
Market Cap
274.1B
Enterpr. Val.
253.1B
Valuation
P/E
33.0
P/S
9.5
Dividends
Yield
1.0%
Payout
30.9%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Coca-Colu i Pepsi mám a spokojenost

Super, já bych chtěl z této dvojky zařadit jenom akcie jedné společnosti a více se mi asi líbí $PEP-0.7%.

Já mám pocit že jsou dost nastejno :)

$KO+0.2%  si nemůžu vynachválit... otevíral jsem zde pozici před více než rokem a ted mi dělá jen radost a věřím téhle společnosti podobně skálopevně, jako třeba Applu... sice jiný segment ale také je za tím obrovská tradice a stabilita...

Souhlasím, ta stabilita a tradice je tam obrovská a myslím, že spoustu lidí si akcie KO kupuje hlavně kvůli té značne a kvůli té tradici a historii.

Jo, v té spoustě lidí jsem i já, právě z tohohle důvodu :)

Ja pravé tiež zvažujem nákup $ASML+0.6% …Premeškal som keď bola okolo 380$ 😉.

Také jsem to promeškal a kdyby akcie spadla na 380$ ( což se asi nestane), tak bych přikoupil za hodně peněz😁.