S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Pěkný začátek investičního týdne přátelé. 😊

Tento týden nás toho čeká jistě dost, těším se i na další souhrny, každopádně co mě zaujalo byla krásná  čísla kolem společnosti $NIO+3.5%, u které jsem si všiml, že je tu celkem v oblibě. Já osobně zainvestovaný nejsem, protože se bojím toho prostředí v Číně, ale chápu že někteří zde vidí potenciál a tato zpráva mě celkem překvapila jak slibně jedou.

NIO

NIO

NIO
$4.15 $0.14 +3.49%
Capital Structure
Market Cap
6.3B
Enterpr. Val.
62.8B
Valuation
P/E
-2.4
P/S
0.8
Dividends
Yield
-
Payout
-

Ke dni 20.8.2023 kolem 27 milionů  výměn baterie. 26 miliontá výměna baterie proběhla 1. srpna. Trvalo 19 dní pro 1 milion swapů, to je 55 000 swapů za den. Takže jedna výměna každých 1,5 sekundy. 😲 36$ za jeden swap, to je cca 2 000 000 $ denně pro NIO a síť je prý teprve na začátku a v příštích letech bude masivně růst!

Další novinky: - ET5 Touring přejmenován na ET5T pro větší rodinný trh. „Vozu ET5T se za pouhý jeden a půl měsíce na trhu prodalo již více než 4 500 kusů, což daleko převyšuje kombinované prodeje všech cestovních modelů pod prémiovými značkami včetně Audi, Mercedes-Benz a Volvo za celý rok 2022, uvádí zdroj." - CNEVPOST.

Já teda v autech se moc nevyznám a u této automobilky vůbec, ale ty čísla, ten počet výměn baterií, tudíž chápu to jako servis, tak mi přijde impozantní a je vidět, že alespoň po této stránce společnost potenciál má, chuť se rozvíjet. Tak snad pro držitele akcií $NIO+3.5% pozitivní zpráva na stratu nového týdne. 😊🍀

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Tak to jsou super čísla a vypadá to, že společnosti se bude dařit čím dál tím více. 
Díky za shrnutí :D

Ano, čísla vypadjí moc hezky a snad jo, přeji to akcionářům i přesto, že já sám do nich neinvestuji, nějak prostě nevěřím Číně. Díky za koment. 😁

Též akcie NIO nemám, jelikož Číně nevěřím. Ale akcionářům to přeji.

Super shrnutí, díky, NIO potěšilo 🙂

Díky taky a věřím, že akcionáři budou zase o něco veselejší

Já jsem v Číně na služebních cestách strávil dohromady nějakých 14 týdnů, naposledy před 5ti lety. Tehdy to ještě docela šlo. Ale od tý doby jde Čína pod vedením jedné strany (v podstatě jednoho člověka) rychle do kytek. Do mého portfolia nic Čínského nesmí a doufám, že $TSLA+12.1% postaví dost továren mimo Čínu, aby jim nevadilo, že o svojí, aktuálně největší továrnu, můžou kdykoliv přijít. Zkus si na youtube najít něco od Peter Ziehan nebo třeba serpentza. Kompletní opak Čínské propagandy.

Téda tak to máš zkušenosti z první ruky a jen si potvrdil můj strach a to, že prostě ten režim tam není dobrý. Já též jak jsem uvedl, nemám nic v portfoliu z Činy a neplánuji to, je to ale škoda, protože i jak jsem psal a uváděl, tyhle čísla v té zprávě jsou hezká. Tesla snad se vyhne a půjde do Indie, to by byl za mě dobrý krok, v Indii tam věřím že je potenciál. 😊

Jak říkám, tehdy to ještě bylo docela v pohodě, ale už začalo přituhovat. Přibylo kamer a při poslední návštěvě po mě chtěli i otisky prstů na letišti. A co jsem pak slyšel od kolegů, tak jsem byl rád, že jsem na tom projektu skončil 😁.

S Indií mám taky osobní zkušenost. Byl jsem tam 14 dní a opravdu nikdy více 😁. Slušně řečeno, kdo tam něco uměl, tak už dokázal z Indie zmizet do nějaké rozumnější země. A jen za ten pobyt mě 2x okradli, což se mi nikde jinde nestalo. Takže ani tam bych nečekal zázraky. Ale řekněme že z úplně jiného důvodu.

Zprávy hezký :) Asi zase o něco navýším pozici...

A na jaké částce jsi začal? 😊

Někde kolem covidových 65$ ? :-D Zrovna jsem zadal příkaz k nákupu :)

Já jsem s $NIO+3.5% naprosto spokojený, čísla mají zatím skvěle, jediný obrovský mínus je prostě ta Čína no .. Doufám že to dopadne dobře, budu určitě ještě dokupovat. 👍🏽 Každopádně hezké výdělky na ten swap baterii!

Tak super, jak píšeš, jediné mínus to prostředí no, proto já zatím se držím zpět, ale kdo ví, možná změním názor ale zase to může být už pozdě, každopádně jsem rád že jiným dělá radost. 😊

Netušil jsem, že ty výměny baterií takhle rychle rostou na popularitě. Hodně pěkné. 👍

Já též vůbec ne, celkově jde toto mimo mě ale vím že je tu zde společnost oblíbená docela a taky mě to překvapilo, je to zajímavý kšeft.

Čísla vypadají parádně, uvidíme co čtvrtletní výsledky. Nejdivočejší ale teď bude to prostředí v Číně, což bude hybatelem ceny akcie.

Přesně tak no, pamatuji se že máš také je v oblibě a jako společnost vypadají dost lákavě, ale co to prostředí, teď zase USA s Čínou nejsou zrovna na tom nejlépe, přitom prostě kdyby spolu spolupracovali. Nevím no, osobně tu politiku a vztahy nechápu.

Já to vidím jednoduše, zkrátka boj o první místo (velmoci) nemá nic společného s přátelstvím. Moje narážka spíš směřuje na jejich nemovitostní trh, tam to bude potřeba sledovat. A i když je to riskantní, už se pomalinku Nio šíří i mimo Čínu, jakmile se nakousne i USA, tak bude zase o obavu méně. A samozřejmě, ještě hitnout tu ziskovost.

Hezky shrnuto.. :)

Děkuji. 😊 Máš zainvestováno ve společnosti?

Je to moje nejvetsi pozice “relativne” meho zatim maleho portfolia. Me se nio hrozne libi, vim, ze jednou by melo byt dobrou premiovou znackou, tak snad to financne ukociruji. :)