S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Połączenie tych 3 akcji dywidendowych zapewni Ci niesamowity dochód pasywny

Nie oszukujmy się, istnieją tylko dwie drogi do idealnego i przyzwoitego odbioru pasywnego. Można zainwestować większą kwotę, aby uzyskać dochód pasywny, lub znaleźć idealne akcje z przyzwoitym wzrostem wartości i dywidendą, w które można regularnie inwestować pieniądze i które będą przynosić zyski przez lata. Dla większości inwestorów bardziej realistyczna jest opcja druga, którą dziś przeanalizujemy.

Strategia w tym momencie jest jasna: znaleźć dobrze prosperujące spółki z dywidendą i regularnie inwestować.

Nie jest to jednak łatwe zadanie; rynek jest obecnie bardzo zmienny i nieprzewidywalny, jeśli chodzi o inflację i stopy procentowe. Znalezienie idealnych akcji jest obecnie dość trudne, dlatego należy rozważyć podjęcie pewnego ryzyka, które może się opłacić.

Oto trzy interesujące akcje dywidendowe. Jedna z nich to firma osiągająca stabilne wyniki, która działa w całym cyklu gospodarczym. Innym jest gra na rosnącym zapotrzebowaniu na dane komórkowe, która będzie trwała przez wiele lat. Ostatni z nich to handel inflacją.

1. Realty Income $O-0.8%to arystokrata dywidendowy o stabilnych wynikach

Dywidenda 4,11%.

Realty Income $O-0.8% jest jednym z klasycznych arystokratów dywidendowych, czyli elitarnej grupy spółek wypłacających dywidendy, które mają długą historię corocznego podnoszenia dywidendy. Realty Income $O-0.8% buduje nieruchomości dla pojedynczego najemcy na podstawie umowy najmu typu triple-net, która przenosi większość kosztów, takich jak podatki i ubezpieczenie, na najemców. Umowy te są na ogół długoterminowe i mają automatyczną podwyżkę czynszu.

Większość funduszy inwestycyjnych inwestujących w nieruchomości (REIT) miała problemy podczas pandemii COVID-19, ponieważ wiele firm zostało zamkniętych, a najemcy nie byli w stanie płacić czynszu. Większość najemców Realty Income $O-0.8%uznano za "podstawowe firmy" i pozwolono im pozostać otwartymi.

Gdy wiele REIT-ów obniżyło swoje dywidendy w 2020 r., Realty Income $O-0.8% trzykrotnie zwiększył swoją dywidendę. Realty Income $O-0.8% jest tak stabilnym graczem o solidnym modelu biznesowym, że powinien być podstawą w portfelach inwestorów dochodowych.

2. American Tower $AMT+0.2% to długoterminowa historia wzrostu

Dywidenda 2,18%.

American Tower $AMT+0.2% to REIT działający w branży wież telefonii komórkowej i kolejny inwestor wypłacający dywidendę. American Tower $AMT+0.2% buduje wieże telefonii komórkowej i inne wieże sygnałowe, a następnie wynajmuje ich powierzchnię dużym firmom telekomunikacyjnym, operatorom kablowym i rządom. Umowy te są zazwyczaj długoterminowe, a bariery wejścia na rynek są ogromne. Trudno jest spełnić ograniczenia dotyczące budowy nowych wież, a większość najlepszych lokalizacji jest już zajęta.

Zapotrzebowanie na dane w sieciach komórkowych stale rośnie wraz z udoskonalaniem telefonów. Według niektórych badań, w ciągu najbliższych sześciu lat zapotrzebowanie na dane w sieciach komórkowych będzie rosło o 29% rocznie. Wprowadzenie sieci 5G będzie oznaczać długoterminowy wzrost w zakresie transmisji danych w sieciach komórkowych i wykorzystania wież.

American Tower $AMT+0.2% nie ma przychodów z działalności, ponieważ reinwestuje kapitał w swoją działalność. Na obecnym poziomie stopa dywidendy wynosi około 2,1%, jednak spółka American Tower $AMT+0.2% od kwietnia 2012 r. co kwartał zwiększa swoją dywidendę. To niewiarygodna historia wzrostu dywidendy.

3. Weyerhaeuser $WY-1.3%to zakład na inflację

Dywidenda w tym przypadku wynosi 1,8%.

Weyerhaeuser $WY-1.3% jest spółką typu REIT, która posiada i zarządza terenami leśnymi w USA i Kanadzie. Ceny drewna skorzystały na niedoborach podczas pandemii COVID-19 i nadal są wysokie, choć w tym roku nieco spadły. Dla firmy takiej jak Weyerhaeuser $WY-1.3%, inflacja jest zaletą, ponieważ jej koszty nie muszą zmieniać się wraz z cenami drewna.

Spółka Weyerhaeuser $WY-1.3% ma nietypową strukturę dywidendy. Wypłaca regularną kwartalną dywidendę, która ma być trwała w cyklu cen drewna. W okresie ekspansji i wysokiej inflacji zyski będą wysokie, natomiast w czasie recesji ceny spadną, a zyski się zmniejszą. Aby wynagrodzić akcjonariuszy w dobrych czasach, Weyerhaeuser co roku wypłaca$WY-1.3% dodatkową dywidendę oraz od czasu do czasu dywidendę specjalną.

W ubiegłym roku spółka Weyerhaeuser $WY-1.3% wypłaciła kwartalną dywidendę w wysokości 0,17 USD na akcję, dywidendę specjalną w wysokości 0,50 USD oraz właśnie wypłaciła dodatkową dywidendę w wysokości 1,45 USD (która została wypłacona w lutym na podstawie zysku za rok 2021).

  • W sumie Weyerhaeuser $WY-1.3%wypłacił 2,63 USD dywidendy, co daje stopę dywidendy w wysokości około 6,6% przy obecnych cenach.
  • Biorąc pod uwagę, że inflacja utrzyma się jeszcze przez jakiś czas, Weyerhaeuser $WY-1.3% powinien być kolejnym dobrym inwestorem wypłacającym dywidendę.

Wniosek

Połączenie tych trzech spółek daje nam ładną zdywersyfikowaną kombinację z grubym pasywnym dochodem z dywidendy. Przyznaję, że 2 z 3 są ukierunkowane na nieruchomości, ale oba w różnych kierunkach. Zdecydowanie najbardziej skłaniam się ku USDO-0.8%, ponieważ lubię zarówno akcje dywidendowe, jak i REIT. Na drugim planie znajduje się jednak USDWY-1.3%, który przekonuje mnie swoimi perspektywami i korzyściami płynącymi z inflacji, która ma się utrzymać do 2023 r., co byłoby katalizatorem wzrostu i zysków. Na ostatnim miejscu plasuje się $AMT+0.2%, nie ma tutaj wątpliwości, dlaczego nie lubię go tak bardzo lub nie lubię go, wręcz przeciwnie, akcje będą korzystać z przejścia na sieci 5G itp. Po prostu nie lubię tak bardzo firm telekomunikacyjnych.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet