S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Czy masz w swoim portfelu akcje, które według Ciebie będą warte "x" razy więcej niż ich wartość za 5-10 lat? A może spekulujesz na tzw. akcjach groszowych?

Czasami okazuje się, że istnieją interesujące tytuły, które mogą przynieść niezłą aprecjację w ciągu kilku lat.

Jedną ze spółek, które mam w portfelu, jest szwajcarska firma Meyer Burger (cena akcji 0,37 CHF), działająca na rynku technologii solarnych. Obecnie posiada dwie fabryki w Europie i planuje budowę kolejnych w Hiszpanii i Niemczech, które są finansowane przez UE. Ponadto firma rozpoczyna produkcję w USA, gdzie również otrzymała finansowanie od tamtejszych rządów. Firma ma kilka dużych umów o współpracy na 10 lat, więc ma zapewnioną sprzedaż. Jedyną irytacją, która utrudnia im prowadzenie działalności na rynku europejskim, jest zalew rynku chińskimi panelami słonecznymi, które są tanie, ale mniej wydajne i pozostawiają po sobie ogromny ślad węglowy. Zainwestowałem w tę firmę i wierzę, że KE pomoże im przywrócić przemysł solarny do Europy. Napisałem artykuł o firmie, dla tych, którzy są zainteresowani, dodaję link tutaj. https://bulios.com/status/95606-inovace-ve-fotovoltaickem-prumyslu-a-expanze-do-budoucna


Może $AMZN-1.5%

Od dłuższego czasu odpowiadam na to pytanie w przypadku spółki Palantir. Uważam, że spółka ma duży potencjał, a jej akcje mogą sporo wzrosnąć po rozszerzeniu bazy klientów i przeniesieniu przychodów gdzie indziej niż do Skarbu Państwa.

Nigdy nie oglądałem Palantiru i nie zabierałem się za to zbyt często, obejrzę jak tylko znajdę czas.

x razy większy może wynosić 100%, czyli jeśli SPY rośnie o 10% w długim okresie, to masz mniej więcej co 7 lat podwójne pieniądze;) Wierzę, że akcje takie jak AMZN, ASML, TSMC czy GOOGL zrobią to trochę wcześniej;)

Więc to jasne, miałem na myśli bardziej, jeśli nie masz akcji takich jak $AAPL+0.9% 20 lat temu.

Niestety nie jestem na to wystarczająco bystry;)

Od początku roku uśredniam$VLD-4.4% DCA i planuję to robić do końca 2023 roku, a następnie poczekam 3 lata, aby zobaczyć, jak to się skończy 🚀/⚰️

Nie słyszałem o tej firmie, zobaczę w jakiej branży działają.

Nie żebym miał je w swoim portfolio, ale z łatwością mógłby to być JOBY. Latające samochody? To będzie przyszłość, a firma uzyskała już kilka zezwoleń na testy.

Spróbuję małego "zakładu", jeśli mogę tak powiedzieć.