Akcie $ASML+0.6%  jsou za letošní rok nahoře o více jak 10%, ale cena akcie je za mě pořád skvělá pro nákup. Včera společnost ASML reportovala své výsledky, které vnímám poměrně pozitivně, ale akcie se po výsledcích propadly o přibližně 5% a já jsem něco málo přikoupil.

Máte akcie $ASML+0.6%  v portfoliu a přikupujete na současné ceně?

ASML
$694.53 $4.21 +0.61%
Capital Structure
Market Cap
274.1B
Enterpr. Val.
253.1B
Valuation
P/E
33.0
P/S
9.5
Dividends
Yield
1.0%
Payout
30.9%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Mozna jste zachytili, ze Canon dava na trh alternativni produkt, ktery je schopen vyrabet cipy okolo 5nm. Tady je to pekne zpracovane, tak to treba nekoho bude zajimat https://youtu.be/8UdNB3ZY4Ks?feature=shared

To jsem ani nezaznamenal. Díky za info a za odkaz.

$ASML+0.6% je top firma, sám ji mám v portfoliu a plánuju pozici navyšovat. Dlouhodobě nemá firma problém. Silný moat, spousta zakázek, unikátní produkt. Největší riziko je velký podíl Číny a Taiwanu, to má ale většina společností, které mají svůj byznys postavený na čipech.

Naprosto souhlasím. Samozřejmě je to určité riziko, ale takové riziko je i u největších společností.

Na 2024 tam myslím nevidí žádný růst, takže by to na téhle ceně nějakou dobu mohlo zůstat. 2025 si to pak vynahradí, tak uvidíme na jak dlouho dopředu hledí trh.

Je to tak jak píšete. Rok 2024 nevidí moc pozitivně a mělo by to spíše stagnovat a pak v roce 2025 by se to mělo změnit a tržby a akcie by měly začít růst.

Za mě nejlepší společnost co v Evropě máme, jasný pak se mi líbí ještě pár energo společností z Norska, ale ty nejsou tak známé a zdaleka ani tak úspěšné jako ASML.

Vidím to stejně, je to za mě opravdu nejlepší společnost v EU.

ASML mám v portfoliu již řadu let a nehodlám nic měnit. Je to dlouhodobá investice a jde o kvalitní společnost, to nám ostatně potvrzují i výsledky. Přikupovat bych se nebál, pokud jde o mne, nikomu ale nebudu nic doporučovat.

Chápu a souhlasím. Společnost je to velice kvalitní a současná cena je skvělá pro nákup.

Nemám, ale vůbec bych se nebránil nákupu v tento moment. Akcie mi přijde podhodnocená a společnost je pro mnohé další společnosti nepostradatelná.

Přesně tak a naprosto souhlasím :D