S&P 500 ^GSPC 4,967.23 -0.88%
Nvidia NVDA $762.00 -10.00%
Meta META $481.07 -4.13%
Amazon AMZN $174.63 -2.56%
Tesla TSLA $147.02 -1.94%
Microsoft MSFT $399.12 -1.27%
Apple AAPL $165.00 -1.22%
Alphabet GOOG $155.72 -1.10%

AMD znajduje się na początku ogromnej krzywej wzrostu, która doprowadzi do dalszego zwiększania udziału w rynku w…

Minął już tydzień od czasu, gdy Advanced Micro Devices $AMD-5.4% ogłosiło wyniki finansowe, które przekroczyły oczekiwania Wall Street i potwierdziły silną pozycję firmy na rynku centrów danych, gdzie wciąż zyskuje ona udziały w konkurencji z Intelem $INTC-2.4%. Oto główne czynniki, które zadecydują o tym, kto będzie zwycięzcą, a kto przegranym.

AMD i Intel mają prawie porównywalną kapitalizację

Działalność firmy AMD związana z centrami danych znajduje się na początku krzywej ogromnego wzrostu

Według szacunków strony trzeciej, do 2026roku globalny rynek akceleratorów centrów danych może odnotować złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 36,7% i przekroczyć przychody w wysokości 65 mld USD do końca okresu prognozy, w porównaniu z ubiegłorocznymi przychodami w wysokości 13,7 mld USD. Ten ogromny wzrost nie jest zaskoczeniem. Ogromny wzrost ilości danych doprowadził do zwiększenia zapotrzebowania na różnego rodzaju układy scalone, które są w stanie przyspieszyć pracę.

Akceleratory takie jak CPU (centralne jednostki obliczeniowe), GPU (procesory graficzne) i FPGA (tablice bramek programowalne przez użytkownika) są coraz częściej wdrażane w centrach danych ze względu na ich zdolność do obsługi obciążeń związanych ze sztuczną inteligencją i głębokim uczeniem. Firma AMD już teraz wykorzystuje ten wzrost, dostarczając wszystkie trzy typy akceleratorów dla centrów danych.

https://youtu.be/5iV39o8YVPA

Dostawcy usług w chmurze, tacy jak Amazon, Alibaba, Baidu, Microsoft, Google i inni, w coraz większym stopniu wykorzystują układy serwerowe firmy AMD do swoich wdrożeń w chmurze. W rezultacie w ubiegłym kwartale uruchomiono 70 nowych serwerów wirtualnych wykorzystujących układy AMD, a kierownictwo firmy zaznacza, że w przygotowaniu są kolejne serwery.

Wniosek

Sugeruje to, że AMD może nadal zwiększać swój udział w rynku procesorów serwerowych w stosunku do Intela( $INTC-2.4%). Firma Mercury Research zwraca uwagę, że AMD zakończy rok 2022 z udziałem w rynku serwerów na poziomie 10,7%, co oznacza wzrost o 3,6 punktu procentowego w porównaniu z czwartym kwartałem 2020 r. Firma AMD ma więc jeszcze sporo miejsca na zwiększenie swojego udziału w rynku serwerów, a firma Keybanc, zajmująca się bankowością inwestycyjną, szacuje nawet, że może zakończyć rok 2022 z 20% udziałem w tym rynku.

Kupuję akcje AMD przy wskaźnikuP/E poniżej 30, czyli około 75 USD za akcję.Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Oryginalny artykuł autorstwa analityka Harsha Chauhana.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet