S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Warren Buffett znów pokonał rynek. Jak on to jeszcze robi?!

Nie tak dawno temu pisałem tutaj, że Warren Buffett pokonał rynek na przełomie 2021 i 2022 roku. Można się tego spodziewać. Od dziesięcioleci utrzymuje ponadprzeciętne wyceny. Ogólny nastrój i sentyment na rynku był pozytywny, a pokonanie go prawdopodobnie nie było takie trudne. Po prostu nadal tak się dzieje. Udało się jej złagodzić skutki największego spowolnienia gospodarczego w ostatnich latach. A to już zupełnie inna liga.

Wróżbita z Omaha po raz kolejny osiągnął lepsze wyniki niż rynek

Prezes Berkshire Hathaway $BRK-B-1.1% zajmuje piąte miejsce na liście najbogatszych ludzi świata. Jego łączna wartość netto wynosi 112 mld USD, a od początku roku do końca notowań 12 maja zarobił 2,62 mld USD.

Spośród 100 najbogatszych osób tylko 24 miliarderów odnotowało wzrost wartości netto od początku roku do 12 maja.

Berskhire Hathaway, należące do Buffetta, przeznaczyło 7 mld USD na producenta ropy naftowej Occidental $OXY-0.4%, zwiększając swoje udziały do ponad 14%. Przy okazji, wiele mówi się o zakupach i bardzo ciekawej firmie. Pod innymi względami niż tylko jako gigant naftowy. Konglomerat zwiększył również swoje udziały w spółce Chevron $CVX-1.8%, dzięki czemu inwestycja ta stała się jednym z czterech największych udziałów w akcjach zwykłych Berkshire. Chevron jest obecnie czwartym pod względem wielkości pakietem akcji. W pierwszym kwartale konglomerat wydał na zakupy netto około 41 mld USD. Wczoraj pisałem również o 3 akcjach, które przynoszą Buffettowi ogromne pieniądze w postaci dywidend. Chevron jest jednym z nich!

Legendarny Warren Buffett opiera swój portfel również na dywidendach z tych 3 akcji

Akcje spółek energetycznych odbiły się od krótkoterminowego dna w 2020 r., kiedy gospodarka stanęła w miejscu. W reakcji na ponowne otwarcie rynku akcje Occidental wzrosły o 100,38% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i o 155,30% w ciągu ostatniego roku. Ożywienie w przypadku Chevronu było mniejsze, ale akcje zyskały 43,7% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i 53,35% w ciągu ostatniego roku. Warren najwyraźniej wie, co robi. Szkoda, że tak się nie stało. Te 100 miliardów nie wpadło mu w ręce przez przypadek 😂

Styl inwestycyjny Buffetta po raz kolejny pokazuje jego geniusz

91-letni Buffet podtrzymuje swoją strategię inwestycyjną polegającą na kupowaniu spółek wysokiej jakości. Może się to wydawać staroświeckie i nudne. Ale najwyraźniej nadal jest to dokładnie to, co działa.

Są to stabilne, mało seksowne firmy, które stale generują przepływy pieniężne i nie są wyceniane powyżej wielokrotności rynkowych. Zbyt często ludzie próbują zmieniać swój styl inwestowania, aby dostosować go do rynku. Buffett jest jego przeciwieństwem. Nie robi tego.

Konglomerat jest właścicielem, bezpośrednio lub pośrednio, niezliczonych firm. Koleje, firmy ubezpieczeniowe, producenci słodyczy. Jedną z jego najbardziej znanych inwestycji i ulubieńców jest $KO-1.3%. Oczywiście!

Częścią strategii Berkshire było utrzymywanie dużej ilości wolnych środków pieniężnych. Miliarder powtórzył tę strategię gromadzenia gotówki, stwierdzając na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy w maju, że jego firma mogłaby lepiej niż banki udzielać firmom linii kredytowych.

Buffett od lat głosi, że nie jest to dobry czas na kupowanie i gromadzenie gotówki. Wydaje się jednak, że nadszedł czas, by tę gotówkę przeznaczyć na wyżej wymienione zakupy. Według ostatnich doniesień, wyciągnął z kieszeni 41 miliardów w gotówce.

Krótko mówiąc, Warren wie, w którą stronę biegnie królik 😇😁

Zastrzeżenie: To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Jest to zestawienie inwestycji Warrena Buffetta, które służy wyłącznie celom edukacyjnym. Inwestowanie na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem i każdy musi inwestować zgodnie z własną najlepszą oceną i oszacowaniem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet