S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Jeden z najlepszych REIT-ów z bezpieczną i stabilną dywidendą

REIT-y oferują jedne z najbezpieczniejszych źródeł dochodu i wszystkie muszą wypłacać dywidendy. Nie wszystkie jednak są w stanie utrzymać dywidendy na tym samym poziomie lub regularnie je zwiększać. Problemy, takie jak malejące przychody z najmu, wysokie wskaźniki wypłaty dywidendy i nadmiernie zadłużone bilanse, mogą skłonić REIT-y do zmniejszenia dywidendy. Dlatego wybrałem 3, w których nie trzeba się martwić o taki scenariusz.

REIT

Na szczęście niektóre REIT-y mają tak silną pozycję, że nie powinny mieć problemów z utrzymaniem dywidendy nawet w czasie największego spowolnienia w branży. Trzy najbezpieczniejsze REIT-y to:

Camden Property Trust $CPT-1.6%

REIT mieszkaniowy skupiający się na posiadaniu wspólnot mieszkaniowych w szybko rozwijających się miastach.

  • Mieszkania są zazwyczaj inwestycją długoterminową.
  • Popyt i czynsze zazwyczaj dość dobrze utrzymują się w czasie recesji i dość szybko odbudowują się w okresie ożywienia gospodarczego.
  • Taka sytuacja miała miejsce w ostatnich latach. Recesja spowodowana początkowym wstrząsem, jakim była pandemia, wpłynęła na popyt na mieszkania, ale po ustąpieniu tych obaw popyt znacznie się odbudował.

https://twitter.com/CamdenLiving/status/1520071603043807232

Camden Property Trust uzupełnia swoje stosunkowo stabilne dochody z czynszów doskonałym profilem finansowym.

  • Posiada konserwatywny wskaźnik wypłaty dywidendy wynoszący mniej niż 60% szacowanych środków z działalności operacyjnej (FFO).
  • Dzięki tym cechom, stopa dywidendy w wysokości 2,6% stanowi jedną z najsolidniejszych podstaw w sektorze REIT.

https://www.youtube.com/watch?v=HfrYVmOLFU0

Niski wskaźnik wypłaty dywidendy pozwala także firmie Camden Property zachować dużą ilość gotówki, którą można zainwestować w rozbudowę portfela. REIT realizuje kilka projektów rozwojowych, które powinny przyczynić się do wzrostu przychodów z najmu w przyszłości, a rosnące przepływy pieniężne zapewnią jeszcze bardziej stabilną podstawę do wypłaty dywidendy.

Prologis $PLD-0.9%

Prologis jest wiodącym REIT-em przemysłowym i ma jeden z najlepszych profili finansowych w swojej grupie rówieśniczej. W tym roku spółka jest na dobrej drodze do wypłacenia nieco ponad 60% swojego FFO, co pozwoli na pokrycie dywidendy przy stopie zwrotu wynoszącej 2,5%.

  • Silny profil finansowy daje REIT-owi dużą elastyczność w dalszym rozwijaniu działalności.
  • Prologis planuje w tym roku zainwestować miliardy dolarów w budowę kolejnych obiektów logistycznych.
  • Prologis zaproponował zakup swojego kolejnego największego konkurenta, Duke Realty, za 24 mld USD.

https://twitter.com/business/status/1524407505488687107

Prologis intensywnie inwestuje w rozbudowę swojego portfolio, ponieważ popyt na powierzchnie magazynowe jest bardzo wysoki i stale rośnie. Dywidenda z tego tytułu wydaje się być bardzo solidną podstawą.

Realty Income $O-1.6%

Realty Income koncentruje się na posiadaniu kluczowych dla działalności operacyjnej nieruchomości wynajmowanych w systemie trójstronnej dzierżawy netto (NNN) wysokiej jakości najemcom w sektorach odpornych na zakłócenia w handlu elektronicznym i spowolnienie gospodarcze.

  • Umowy najmu NNN nakładają na najemcę obowiązki związane z utrzymaniem, ubezpieczeniem budynku i podatkiem od nieruchomości, co chroni Realty Income przed eskalacją kosztów i pozwala firmie generować stabilne przychody z najmu.
  • Jednocześnie jest właścicielem zróżnicowanego portfela nieruchomości, w skład którego wchodzą sklepy ogólnospożywcze, spożywcze, drogeryjne, sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, magazyny, zakłady produkcyjne i kasyna.

Wyniki finansowe firmy pozwalają na dalszą rozbudowę portfela poprzez nabywanie kolejnych nieruchomości komercyjnych przynoszących dochód.

$O

Od momentu wejścia na giełdę spółka podniosła dywidendę 115 razy, w tym za każdy z ostatnich 98 kwartałów. Ponad 25 lat stałego wzrostu dywidendy sprawia, że Realty Income jest jednym z niewielu REIT-ów, które można zakwalifikować jako arystokratę dywidendowego.

Jeśli chodzi o mnie, to bardzo lubię REIT-y i mam ich kilka w swoim portfelu. Moją ulubioną jest Realty Income, którą regularnie kupuję z nadwyżką.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet