S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Analitycy Goldman Sachs mają pilne ostrzeżenie dla wszystkich inwestorów

To, co będzie dalej, było w głowie każdego inwestora 24/7 przez ostatnie kilka miesięcy. W tej chwili wygląda na to, że cała nadzieja przepadła. Załamanie rynku trwa, wojna się nie skończyła, ceny energii rosną w karkołomnym tempie, a recesja wydaje się być za rogiem. Niestety, na tym lista negatywnych wiadomości się nie kończy. Zdaniem analityków Goldman Sachs, sytuacja może się znacznie pogorszyć.

Zielone wartości są ostatnio rzadko spotykane

Zdaniem strategów Goldman Sachs Group $GS-0.2%, ryzyko kolejnej wyprzedaży na rynkach akcji jest wciąż wysokie, ponieważ inwestorzy wyceniają jedynie łagodną recesję.

"Znaczna część tegorocznego spadku wyceny wynikała z wyższych stóp/inflacji" - napisali w nocie z 30 czerwca strategowie, kierowani przez Christiana Muellera-Glissmanna. "Jeśli rentowność obligacji nie zacznie spadać i nie stłumi rosnącej premii za ryzyko w akcjach z powodu obaw o recesję, wyceny akcji mogą dalej spadać".

Rynki akcji na całym świecie doświadczyły właśnie jednego z najgorszych sześciu miesięcy w historii, ponieważ uporczywie wysoka inflacja i jastrzębie banki centralne podniosły widmo ostrego spowolnienia gospodarczego. Amerykański indeks S&P 500 zanotował w pierwszej połowie roku najgorsze wyniki od 1970 roku i stracił ponad 8 bln USD kapitalizacji rynkowej.

Jak minęły lata, które zaczęły się tak jak ten? Pisałem o tym w tym artykule: Co dalej? Historia pokazuje, że lata, które zaczęły się tak źle, jak ten, przebiegały

https://www.youtube.com/watch?v=R8zlRo5S4eY

Mantra TINA (There Is No Alternative to Equities ), która napędzała hossę na akcjach, jest obecnie zakończona w środowisku brutalnej inflacji i rosnących rentowności obligacji, a inwestorzy stoją w obliczu "TARA (There Is A Reasonable Alternative)", według Mueller-Glissman. "Z bankami centralnymi zajętymi walką z inflacją, mogą mieć problemy z tłumieniem cyklu koniunkturalnego".

Zyski przedsiębiorstw również mogą znaleźć się pod presją w drugiej połowie roku, powiedzieli strategowie, ponieważ marże muszą zmierzyć się z testem gwałtownie rosnących cen i słabnących nastrojów konsumentów.

Zastrzeżenie: To w żadnym wypadku nie jest rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet