Průzkum (vyhodnocení) - Na těchto akciích ztrácí investoři nejvíce od začátku roku

Můj další průzkum ukazuje, na kterých akciích investoři ztrácí nejvíce v letošním roce. Na jednu stranu zde můžeme polemizovat o tom, že jde o špatné koupě, ale z druhého soudku také můžeme říct, že těmto akciím investoři nejvíce věří.

Kterou akcii tipujete, že se zde bude nejvíce opakovat?

Na Twitteru jsem nedávno vytvořil průzkum, kde znělo zadání následovně: Napište mi, na kterých akciích aktuálně nejvíce ztrácíte k říjnu 2022. + Co hodláte dělat s danou pozicí dál?

Odkaz na příspěvek: https://twitter.com/bulios_czsk/status/1586326959218368517?s=20&t=-pP9330g_ADWSNiFj4On4Q

Zapojilo se vás opravdu mnoho, takže zde tentokrát napíšu top 5 akcií, na kterých nejvíce investoři ztrácejí a přesdílím zde pár zajímavých odpovědí a strategií, které jste mi napsali.

Na těchto 5 akciích ztrácejí investoři letos nejvíce (uspořádáno dle počtu zmínek) 👇

 1. Meta Platforms $META-0.7% 
 2. Nio $NIO-1.5% 
 3. Venator $VNTR 
 4. Erste $EBS
 5. Teladoc $TDOC+4.6% 

Tohle je výběr vašich nejlepších komentářů, tedy popis ztrátové pozice + strategie 👇

$META-0.7% ... Ještě ji zkusím podržet tak 10 let a uvidí se. Mám ji v jednom portfoliu, kde aplikuji DCA a je to na důchod, takže nebudu dělat vůbec nic mimo pravidelných nákupu.

$SHAK+1.8%  - 22% fastfood, který většinu času rostl řezením akcií, teď polevil v růstu, ale pořád roste a i dál poroste a protože jsem long, tak se nic neděje.

Jeden poskytovatel hypoték $LDI+6.8% -61%. Zatím si akcie nechám. I přes některé chyby jsem YTD +1,92%. Nebýt těchto chyb, mohlo to být mnohem lepší.

$NIO-1.5% dost krvácím s průměrem $24,5USD. Je to největší pozice. Musím se při současných cenách dost ovládat, ale nechci, aby mi to přerostlo přes hlavu. Sedím, držím, ono to přijde.

Úplně se za to stydím, ale $TDOC+4.6% na doporučení jistého “Horsta Fuchse”. Asi -70%, ale ta ztráta je mi docela jedno. Beru to jako školné a učím se dělat si analýzu sám.

$NIO -71%. Beru to jako školné. Budu držet dalších 10 let nemá smysl prodavat.

ETF vaneck vectors semiconductor -28%, přikupovat samozřejmě.

Asi procento na Coltu, ale aspoň z toho už mám divi. Budu dál držet.

$LMND+3.6% -70% a to jsem uprodával na 180$ s více jak 100% ziskem. Držím, ale momentálně nepřikupuji.

$BABA-1.2%, $TCEHY, $GAZ, $INTC-2.1% , $TSM+1.3%. Ředil jsem poslední dobou jen TSM, u Číny si počkám jak se nová vláda postaví k regulacím a daním. Intel možná půjde ještě pár let bokem, tak tam nebudu chytat nůž. Pár ztrátových pozic jsem prodal ($T - nákup $WBD).

$SOFI+7.4% mám -59% a to i po jednom naředění. Teď je ideální čas přikoupit, ale nemám cash bo jsem všechno nalil do $ČEZu a následně prováhal správný moment k uprodání. I tak u obojího zůstávám v krátkodobém horizontu optimistou.

No já Meta - ztráta asi 45% - zatím budu držet a situaci sledovat, pokud nebude nějaký brutální vývoj, tak počkám určitě do konce příštího roku, resp. prvních kvartálů 2024.

Byl jsem mile překvapen, jelikož jsou zde i tací, kteří aktuálně neztrácejí nebo mají odlišné strategie 👇

Já všechno prodal 2 měsíce zpátky s malou ztrátou. Teď čekám na nové dno, které podle mě bude až v průběhu 2023. Sedět na portfoliu, které je desítky procent v mínusu je podle mě hloupost.

Já mám v krvi short opce na $AAPL+0.7% právě teď a slabost dolaru mi odmazala i nějaké nominální zisky na kurzu, ale jinak se není o čem bavit, přesypávám si tak různě cash mezi cryptem - spořákem a brokerem a nudím se.

Já jsem začal nakupovat až na jaře v propadu, takže nejhůř je na tom dnes asi $RIO+3.0% (cca -8%). Ale ani to není žádný problém, mám tam další ordery a budu přikupovat při dalším poklesu, který nejspíš přijde. Dlouhodobá strategie, takže so far so good.

Celé portfolio v nepatrném zisku zlato + stříbro - ztráta 1,25% v Kč = -12,23% v USD EUR/CZK - ztráta cca 2% setrvám v pozicích ---------------------------------------------------------- S&P 500 futures +8% (v USD) aktivní investice, budu řídit dle dalšího vývoje.

Jen na $BTC -37% Zbytek portfolia je v zeleném. :)

Nula ztrát.. slovy nula.. Prosinec 2021 prodáno vše.. sedím si v dolarech a je mi fajn. Inflace koruny poražena díky růstu dolaru, trhy poraženy. Zhodnocení kapitálu 550%. Tak a čekám na další cyklus.

Další často zmiňované ztrátové pozice jsou (opět přidávám doslovná vyjádření vícero investorů):

 • Erste. Nic jiného než držet mi nezbývá.
 • $META-0.7% - Téměř -40%, ale malý podíl v ptf.
 • $META-0.7% trochu doředím (mám malou pozici).
 • U nikoho tu nevidim Nvida :) krasnych 48 % - a meta 32.
 • Venator. Minus 50%. Buď to krachne nebo bude plus no :)takže neplánuju dělat nic.
 • KB - a budu držet a nedělat nic (kromě inkasování divi) :)
 • Novavax -85%.
 • $NIO - hodl
 • Erste. Nic plán byl držet do časového testu. Mám přes 2 roky čas.
 • $META-0.7% -52% a $PYPL+3.5% -64% Ale relativně menší pozice, asi to nechám na long, ale uvidíme co se bude dít.
 • Meta -53% , LMT +19%, XOM +13% , NIO -24% ,RVIN -17 %.

Závěr

Jak se vám průzkum líbil? Je to pro vás v určitém smyslu užitečné? Osobně si myslím, že to svým způsobem přínos má, možná si myslíte, že ztrácíte pouze vy, ale opak je pravdou. Velká část investorů (dokonce i těch zkušených) trpí různými ztráty v letošním roce. Navíc zde máme vypsané i různé strategie a plány, co s danými pozicemi budou investoři dělat dál, což se také může někomu hodit, obzvlášť začátečníkům.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!

Nice information article. full of information. Help follow my account and comment

Přijde mi zajímavé, že hodně investorů drží. Nehodnotím to, ale jak se říká, že velká část retailu při propadech prodává, tak tady naopak se spíše neprodává i když to třeba nemusí dávat smysl a lepší by bylo realizovat ztrátu (skutečně zaplatit školné) a posunout se dál. Zajímavé psychologické okénko investora.

Tak ono záleží jestli ten investor zjistí, ze udelal chybu. Pokud ano, nemá smysl ztratova aktiva drzet. Pokud se jeho investicni teze nezmenila, neni prece duvod prodavat, ale spise kupovat;)

Tak ona velká část investorů se to teprve učí nebo mají zkušenosti v rámci měsíců a let, kde se každý drží klasických pouček - neprodávat, dlouhodobé držení, čas na trhu je cennější jak časování trhu apod.

Ano, ja jsem jeden z nich. Na trzich jsem par let a vetsinu co znam je pouze teorie, ale ty zkusenosti ve vetsine pripadu nejdou prenest na druhe. Proto je dulezite vedet co a proc kupujete a ja to mam tak, ze se o ty ztratove pozice zajimam mnohem vice nez o ty ziskove;)  Nekteri se pak ridi tim, ze kdyz je jejich portfolio budi ze spani, tak je asi neco spatne a meli by zjednat napravu.

Když to je težké říci, na které pozici nejvíce ztrácím. Nejvíce mi hlásí a ARR -15,5% ale když k tomu přičtu, že dostávám cca 1% měsíčně formou dividendy po očištění daně, tak je ten minus reálně díky reinvestici tak okolo -4% a jelikož mám portfolio jenom z dividendových akcií, tak zkustečné výnosy/ztráty bych asi dlouho počítal.

To není zlé 😉

To není a pokud se obrátí vítr a cena se vyhoupne zpět na hodnotu před krizí na cca $12-$15, tak to bude hodně veselé. Díky nákupům během krize mi klesla průměrná nákupní cena na $6,5. Ale nedělám si iluze, že by se to takto vrátilo. Ikdyž díky vysokým výplatám to ani nebude nutné.

"Beru to jako školné" - to je super přístup :)

To je jedině dobře, že takový přístup investoři mají :-)