4 malé růstové akcie, které by měly letos navýšit své příjmy o 236 až 5460 %

V roce 2022 budou následující čtyři akcie pravděpodobně nejrychleji rostoucí společnosti na celém americkém trhu. O tom vypovídají i neuvěřitelné navýšení příjmů: 236, 391, 1 644 a 5460 %, kterého mají podle analytiků údajně dosáhnout. Takový raketový růst by se samozřejmě mohl odrazit na ceně jejich akcií a přinést investorům rekordní zisky na jejich investicích...


Novavax $NVAX-1.5%: Odhadovaný růst tržeb o 236 %

Stejně jako v posledních dvou letech má i letos potenciál k vážnému růstu tržeb prakticky cokoli, co je spojeno s léčbou koronaviru. Podle konsensuálního odhadu Wall Street by biotechnologická společnost Novavax $NVAX-1.5% měla v roce 2022 přinést tržby ve výši 4,62 miliardy dolarů. 

To by znamenalo 236% růst oproti 1,38 miliardám dolarů v tržbách předpovídaných pro rok 2021. To, co společnosti Novavax skutečně pomohlo odlišit se od konkurence, je 90,4% účinnost její vakcíny NVX-CoV2373

https://twitter.com/amanroutray7/status/1404386711325474816 

Jedná se o jednu z pouhých tří velkých vakcinačních kampaní, které dosáhly 90%. Přestože účinnost vakcíny je pouze jedním z klíčových údajů v rámci klinických studií vakcíny koronaviru, 90% účinnost by mohla společnosti Novavax $NVAX-1.5% umožnit vytlačit méně účinné vakcíny a stát se celosvětově používanou vakcínou. 

Marathon Digital Holdings $MARA+2.8%: Odhadovaný růst tržeb o 391 %

Pokud vám 236% růst tržeb nezvedá obočí, možná vás zaujme předpokládaný 391% růst tržeb společnosti Marathon Digital Holdings $MARA+2.8%, která se zabývá těžbou kryptoměn. Wall Street očekává, že Marathon v roce 2022 dosáhne tržeb ve výši téměř 820 milionů dolarů, oproti odhadovaným 167 milionům dolarů v loňském roce.

Společnost Marathon Digital $MARA+2.8%, která se zaměřuje na největší světovou kryptoměnu Bitcoin $BTCUSD+4.0%, dostává za každý vyřešený blok 6,25 Bitcoinu. Odměna za blok s Bitcoiny má tedy hodnotu přibližně 265 000 dolarů.

Velký nárůst příjmů společnosti Marathon Digital koresponduje s tím, že společnost uvedla do provozu mnohem více objednaných/objednaných těžebních jednotek. Na konci prosince měla společnost 32 350 aktivních těžebních jednotek. 

Pokud však vezmeme v úvahu všechny přijaté a objednané jednotky, měla by aktivní těžební flotila společnosti do začátku roku 2023 dosáhnout přibližně 199 000 jednotek. V tomto případě více těžebních jednotek poskytne společnosti Marathon větší možnost získávat odměny za bloky bitcoinů.

Vaxart $VXRT-4.2%: Odhadovaný nárůst tržeb o 1 644 %

Pokud je pro vás spíše čtyřciferný růst tržeb spíše, podívejte se na akcie biotechnologické společnosti Vaxart $VXRT-4.2%. Pokud jsou odhady Wall Street správné, tržby společnosti Vaxart vyskočí z necelého 1 milionu dolarů v roce 2021 na téměř 17,3 milionu dolarů v letošním roce, což představuje nárůst o 1 644 %.

To, co dělá ze společnosti Vaxart $VXRT-4.2% takovou divokou investicí, je technologie, která je hnací silou jejího výzkumu, a také oblast jejího zaměření. Patentovaná technologie společnosti je známá jako "Vector-Adjuvant-Antigen Standardized Technology" neboli VAAST.

Rozruch kolem společnosti Vaxart souvisí s tím, že vyvíjí perorální léčbu koronaviru. Společnost loni zveřejnila výsledky studie fáze 1, která prokázala solidní imunitní odpověď. Její pilulka však nevytvořila stejně vysokou úroveň neutralizačních protilátek, jaká byla pozorována u vakcín.

V roce 2022 společnost Vaxart $VXRT-4.2% testuje svou pilulku proti koronaviru na velmi specifickém proteinu a očekává lepší výsledky. Ačkoli na studii společnosti opravdu hodně záleží, i mírně pozitivní výsledky by mohly poslat akcie a tržby společnosti prudce vzhůru, protože na celém světě zbývá ještě spoustu lidí k naočkování.

Nikola $NKLA-2.9%: Odhadovaný nárůst prodeje o 5 460 %.

Třešnička na dortu růstu tržeb v roce 2022, alespoň v tomto seznamu, je výrobce elektromobilů (EV) a elektromobilů s palivovými články (FCEV) Nikola $NKLA-2.9%. Tržby společnosti Nikola by se měly vyšplhat z 2,6 milionu dolarů v roce 2021 na 145,7 milionu dolarů v letošním roce, což představuje nárůst o více než 5 400 %!

https://twitter.com/CNBC/status/1474053270377275393 

Společnost Nikola se ocitla v centru něčeho, co by mělo být několikaletým růstovým trendem. Většina zemí se snaží podporovat využívání alternativních zdrojů energie v rámci boje proti změně klimatu. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je přimět spotřebitele a podniky k nákupu elektrických vozidel.

To by bylo z tohoto seznamu asi všechno, minimálně mějte na paměti, že se stále jedná o malé a relativně mladé společnosti, jejichž akcie si prochází výraznou volatilitou. Nejsem investiční profesionál a inspiroval jsem se původní publikací Seana Williamse, tak si prosím před nákupem udělejte vlastní DD.

Hlavně se ale jedná o odhady analytiků (a je potřeba je brát s rezervou), podobné jako jsem viděl například zde: Varování pro všechny investory: Bitcoin letos vzroste až o 420 %, tvrdí známá analytická firma

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Jeden horší šunt jak druhý.

chybný ticker u Vaxart

Ano, ten v nadpisu byl, díky 😄

on je i v textu dále :-)

Vždy keď vidím $NVAX-1.5% v týchto článkoch, tak mi prejde mráz po chrbte :) Sledujem túto spoločnosť, ktorá je na trhu vyše 30 rokov, už asi 2 roky a keď boli akcie na $230,  som tu písal, aby si všetci, čo chcú kúpiť ich akcie spravili kvalitné DD. Dnes sú akcie na $90 a stále by som ich nedokázal kúpiť. Vyše 30 rokov neúspechu, meškania, netransparentnosti, riedenia, predaje insiderov len za minulý rok za viac ako 100 miliónov dolárov atď. Neviem či je dobrý nápad kupovať takúto spoločnosť, keď pandémia končí a nedokázali ani toto obdobie využiť vo svoj prospech. To nejdem ani hovoriť, že dostali dotáciu od vlády okolo 1,6 miliardy dolárov! Ale pre silné žalúdky to môže byť dobrá špekulácia :)

Určitě souhlasím. Přichází na trh pozdě. No ještě uvidíme, mohl by se z toho vyklubat nějaký další hype, když se jim teoreticky podaří takový růst tržeb...

Ako špekulácia to môže vyletieť, ak ich schváli FDA. Ale po tých vyhláseniach ktoré malo vedenie, že v 3Q 2021 budú schopný produkovať 100 miliónov dávok mesačne a v 4Q 2021 by mali dosiahnúť 150 miliónov dávok mesačne, sa to ukázalo ako očividné zavádzanie, alebo môžeme napísať rovno klamstvo. Po schválení v Indii, Filipínach, Južnej Kórei koncom minulého roka zatiaľ dodali okolo 10 miliónov dávok. Nikto netuší kde sú tie stovky miliónov a prečo neboli dodané. Ďalej by som dodal, že je zvláštne ak americká spoločnosť, požiadala o schválenie v týchto krajinách a v USA podali žiadosť až teraz 31.1.2022.  O tom, že to samozrejme sľubovali skôr sa nemusíme ani baviť, a minimálne nezvyčajné je, že na schválenie podali výrobcu v Indii. Proste strašne veľa netransparentných a nejasných vecí o tejto spoločnosti a to by som mohol ešte pokračovať. Sledoval som ju dlho kvôli tomu, že držím $BNTX-1.2%

Líbí se mi jak je ten růst prakticky založen jen na tom, že momentálně ani jedna z nich nic nevydělává 😂

Tu $NKLA-2.9% zvažuji už docela dlouho. Letos by se jim to mohlo vážně podařit 😄

To raději Hyzon nebo Daimler Truck

proč myslíte?