Pandemie ještě neskončila | 5 akcií, které v ní kupuje Warren Buffett

Warrena Buffetta, který se na finančních trzích pohybuje již desítky let, může vyvést z míry spoustu věcí. Přesto byl Buffett skutečně jedním z těch rozumných, zatímco ostatní měli pocit, že Ameriku čeká zúčtování kvůli koronaviru. V době pandemické paniky tento známý investor prohlásil, že se ekonomika rychle zotaví, v čemž měl nakonec pravdu.  

 

Ti, kteří dali na slova Věštce z Omahy a vybrali na začátku minulého roku správné akcie se jistě těšili značné ziskovosti. Přesto se zdá, že letos Buffett uznává, že pandemie byla větší hrozbou, než možná původně počítal. V rozhovoru s Becky Quick z CNBC řekl: "Ekonomický dopad byl velmi nerovnoměrný, kdy mnoho stovek tisíc nebo milionů malých podniků bylo strašným způsobem poškozeno, ale většina velkých společností si vedla v drtivé většině dobře."

 

Tak či tak koronavirus ještě definitivně nezmizel a nadále existuje spousta společností, které z jeho přítomnosti každým dnem profitují a byly by ideálním nákupem v případě, že by se momentálně poměrně stabilizovaná situace znovu zhoršila. Podívejme se proto na pět společností, které odpovídají finančnímu uvažování Warrena Buffetta a neměli by v době koronaviru chybět ve vašem portfoliu.

 

Berkshire Hathaway $BRK-B-0.1%  

Pokud máte obavy z toho, co vás čeká v novém normálu, můžete Berkshire Hathaway zařadit na první místo svého krátkého seznamu akcií k nákupu. Ano, zní to trochu jako klišé, ale nemohl jsem si pomoci, Berkshire Hathaway se opravdu stala silnou diversifikovanou společností, jejíž obchodní model jako by byl přímo navržen proti pandemii.

 

Ale i kdyby akcie $BRK-B-0.1% neměly s Warrenem Buffettem absolutně nic společného, stále by mělo smysl, aby ustaraní investoři zvážili jejich přidání do svého portfolia. Hlavně proto, že tento nadnárodní konglomerát vlastní podniky napříč širokým spektrem průmyslových odvětví. Taková expozice jistě znamená, že Berkshire Hathaway utrpěla nepříznivý dopad krize koronaviru, díky své diverzifikaci podnikatelských kategorií se však dokázala prodrat vpřed.

 

Díky svému odolnému profilu získala BRK.B v posledním roce více než 52 %. Dále má základní společnost solidní rozvahu se silným a konzistentním volným peněžním tokem. Tyto atributy poskytují společnosti Berkshire rezervu, pokud by se ocitla v další válce o úbytek.

 

Home Depot $HD+1.4% 

Většina investorů zná společnost Home Depot jako spolehlivé dlouhodobé aktivum, které si většinou zařadí do dlouhodobého portfolia, nenechte se firmou, ale jen tak jednoduše omámit. Rozhodně v ní leží mnohem víc potenciálu. Během přírodních katastrof a jiných neštěstí představuje Home Depot zdroj důvěry a bezpečnosti, který zůstává otevřený a slouží společnosti.

 

Během koronaviru zavedlo vedení společnosti výhodnou nákupní dobu, zatímco mnoho jiných kritických prodejců včetně obchodů s potravinami se přizpůsobilo méně než žádoucím podmínkám. Takže pochvala celému týmu a vedení Home Depot.

 

Pokud dojde na nejhorší a varianta delta, varianta lambda a všechny varianty nahoru a dolů řecké abecedy vyvrcholí ve vlnách koronaviru, $HD+1.4%  bude jednou z nejlepších akcií k nákupu. Podle finančních výkazů dosáhla společnost Home Depot za rok končící 31. ledna 2021 tržeb ve výši 132,1 miliardy dolarů, to je o téměř 20 % více než v předchozím roce, což skutečně dokazuje, že společnost Home Depot je stavěná na to, aby odolala potížím. Pokud se toho všeho obáváte, je to jedna z akcií, která se vyplatí koupit.

 

Johnson & Johnson $JNJ+0.3% 

Pokud se vaše obavy z pandemie netýkají jen ekonomických dopadů, ale i ohrožení veřejného zdraví, možná byste měli do svého portfolia přidat společnost Johnson & Johnson. Společnost je především jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti očkování proti koronaviru. A přestože její vakcína utrpěla titulky o možných krevních sraženinách, jak připomněla Yale Medicine, riziko těchto a dalších závažných vedlejších účinků je nízké.

 

Za druhé, společnost Johnson & Johnson je gigantem v oblasti zdravotní péče a nabízí řadu produktů a volně prodejných léků, které lidem pomáhají vyrovnat se s příznaky spojenými s vakcínou koronaviru, pokud by se objevila další vlna infekcí. Pravděpodobně tedy budou volně prodejné léky účinnější. To by zase mělo mít pozitivní dopad na akcie společnosti $JNJ+0.3% .

 

A konečně, akcie $JNJ+0.3%  za poslední rok vzrostly o téměř 17 %. Navíc její tržby v roce 2020 ve výši 82,6 miliardy dolarů mírně překonaly výsledek roku 2019. Společnost JNJ tak patří mezi akcie, které se dají koupit díky prokázané odolnosti vůči všem nepříznivým podmínkám pandemie.

 

Twilio $TWLO+1.1% 

Pokud přemýšlíte o defenzivních akciích, které byste měli koupit, pokud se situace pandemie zase zhorší, technologická firma jako Twilio vás pravděpodobně hned tak nenapadne. Upřímně řečeno, růstová jména, která nevyplácejí žádné dividendy, mají tendenci si během korekcí trhu vést špatně. Proto se $TWLO+1.1%  jeví jako špatná volba, zejména pokud jste fanoušky Buffettova investičního přístupu.

 

Přesto je relevance klíčem k tomu, proč by společnost Twilio mohla přežít další nápor spojený s pandemií. Zaprvé, hlavní činnost společnosti v oblasti komunikačních rozhraní API (což je zkratka pro aplikační programovací rozhraní) se ukázala jako neuvěřitelně silná, protože společnosti rychle přešly na bezkontaktní služby. Rozhraní API v podstatě umožňují podnikovým klientům spojit se se svými zákazníky prostřednictvím různých komunikačních kanálů, které jsou však spravovány v rámci jedné platformy.

 

Takže i když nevíte, které společnosti se bude během další vlny dařit, můžete si být jisti, že bude používat rozhraní API. Proto se vyplatí investovat do společnosti, která se na tuto technologii specializuje. Společnost Twilio nabízí také služby dvou faktorového ověřování (2FA) prostřednictvím aplikace Authy. S rostoucí popularitou blockchainu a dalších digitálních inovací bude bezpečnost ještě důležitější. Společnost Twilio v tomto směru vede, a proto je $TWLO+1.1%  jednou z akcií, které stojí za to koupit.

 

Dollar General $DG+0.1% 

Dollar General se stal podobně jako Home Depot ideálním místem, kam za pandemie zavítalo spoustu Američanů, což se odrazilo i na extrémně dobrých nedávných finančních výsledcích společnosti.  V jednom z překvapivých příběhů, které jsem v posledních letech četl, CNBC uvedla, že bývalý prezident Jimmy Carter bydlí v domě oceněném na pouhých 167 000 dolarů.

 

Ještě více mě však zarazilo, že Carter občas nakupuje oblečení v místním obchodě Dollar General. Chápu, že to začínající prezidenti dělají, aby vypadali normálně. Ale tohle musí být poprvé, co slyším o prezidentovi, který po odchodu z politiky nakupuje v diskontním obchodě.

 

Dobře mu tak. Carterův boj proti rozhazování peněz poskytuje také poučení ohledně zásob, které je třeba nakoupit pro případ, že by dopad pandemie trval déle, než se očekává. Jak jsem již zmínil, Buffett varoval, že koronavirus zasadil ekonomice nerovnoměrný úder, přičemž velkým podnikům se dařilo dobře, zatímco menší podniky utrpěly většinu škod, podobně tomu bylo i v případě řetězce obchodů Dollar General, kterým se z krizové situace podařilo výtečně profitovat.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

$BRK-B-0.1% budu zase brzy dokupovat

Všechno kvalita, přesně jak se na $BRK-B-0.1% sluší a patří 👍

S $BRK-B-0.1% se toho moc zkazit nedá. 👍

Taky si myslím. :)