S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

4 przerażające prawdy o Bitcoinie, które mogą oznaczać jego koniec i doprowadzić do ogromnego krachu w przyszłości

Według portalu Blockchain.com, w 2022 roku będzie ponad 81 milionów unikalnych posiadaczy Bitcoina, wiodącej na świecie kryptowaluty o największej kapitalizacji rynkowej. To naprawdę znacząca liczba osób, które zdecydowały się ulokować swoje oszczędności w cyfrowym złocie w nadziei, że uda im się zarobić. Czy myślicie, że przed dokonaniem zakupu wszyscy oni wiedzieli o następujących 4 surowych prawdach, które mogą nie tylko wpłynąć na wartość ich inwestycji, ale teoretycznie doprowadzić ją do zera?


Chciałbym od razu wyjaśnić, że jestem wielkim fanem kryptowalut i jestem posiadaczem Bitcoinów od 2017 r., kiedy to po raz pierwszy kupiłem je po cenie poniżej 10 tys. dolarów za sztukę. Jednak poniższy tekst jest surową rzeczywistością, którą wszyscy inwestorzy w USDBTCUSD-0.5% muszą sobie uświadomić i z którą muszą się liczyć.

Nie twierdzę, że kryptowaluty upadną. W rzeczywistości jest całkiem jasne, że przyszłość walut to waluty cyfrowe, a kryptowaluta to po prostu pewien sposób działania jako waluta cyfrowa. Twierdzę, że Bitcoin całkiem możliwe, że kiedyś w dalekiej przyszłości upadnie. Widziałem artykuły, a zwłaszcza ruchy cen rynkowych, w których bitcoin i kryptowaluty były używane jako synonimy, ale to naprawdę błąd.

Istnieją tysiące kryptowalut, a Bitcoin jest tylko jedną z nich. Jest on najstarszy, był pierwszy, więc jest najbardziej znany, ale uważam, że z Bitcoinem wiążą się poważne problemy, które spowodują jego upadek. Dziś wspólnie zajmiemy się tymi problemami...

Nie ma wartości wewnętrznej

Niektórzy twierdzą, że pieniądz fiat (czyli powszechne waluty, którymi wszyscy się dziś posługujemy) również nie ma realnej wartości, ponieważ odeszliśmy od standardu złota. Jest to oczywiście błędne. Pieniądze fiat są warte gwarancji rządu, który je emituje.

W rzeczywistości, na przykład na banknocie rupii indyjskiej znajduje się "przyrzeczenie zapłaty na okaziciela" wydane przez prezesa RBI. Na dolarze amerykańskim widnieje napis "legal tender", który oznacza to samo.

Rządy mają prawo do nakładania podatków na swoich obywateli i przedsiębiorstwa, mogą sprzedawać majątek publiczny, emitować obligacje i w inny sposób gwarantować swoją walutę. Są to olbrzymie siły, które dają pewność, że wartość waluty będzie istnieć.

Akcje mają realną wartość ze względu na zdolność przedsiębiorstw do generowania zysków ze sprzedawanych przez nie towarów i usług. Towary mają realną wartość, ponieważ przemysł kupuje je jako surowce do wykorzystania w produkcji towarów i usług.

Jedyna wartość, jaką ma Bitcoin $BTCUSD-0.5%, polega na tym, że ktoś inny jest skłonny zapłacić za niego cenę 😅. W tym sensie przypomina ona dzieło sztuki. Ale nawet dzieło sztuki może upiększyć przestrzeń, w której się znajduje. Bitcoin nawet tego nie ma.


Nie ma siły stabilizującej

Pieniądz fiat jest silnie chroniony przez rząd, który go emituje. Banki centralne wchodzą na międzynarodowe rynki walutowe, aby przeprowadzać "operacje rynkowe", czyli kupować lub sprzedawać swoje waluty krajowe w celu utrzymania ich stabilności. Bez stabilności waluta nie funkcjonuje.

Zmienność Bitcoina sprawia, że jest on fatalną walutą. Nie ma znaczenia, ilu sprzedawców twierdzi, że to akceptuje. Pomyśl tylko o tym: Jeśli masz bitcoiny, czy użyłbyś ich do kupienia czegokolwiek? Nie zrobisz tego. Po prostu używałbyś pieniądza fiat.

Zmienność, choć historycznie niższa, jest nadal zbyt wysoka

To dlatego, że nie kupiłeś bitcoina, aby używać go jako waluty. Kupiłeś go jako inwestycję spekulacyjną w nadziei, że jego wartość wzrośnie. Nie płaciłbyś Bitcoinami, bo obawiasz się, że dwa tygodnie później ich wartość wzrośnie o 20%. Analogicznie, gdy wartość bitcoina zaczyna spadać, sprzedawcy przestają przyjmować go jako zapłatę, ponieważ nie chcą, aby tydzień później jego wartość spadła o 20%.

Konkuruje z walutami krajowymi

Zwolennicy Bitcoina twierdzą, że zastąpi on pieniądz fiat. Jeśli ma to choćby najmniejszą szansę stać się prawdą, oznacza to, że Bitcoin $BTCUSD-0.5% konkuruje z walutami narodowymi. Czy naprawdę możemy sobie wyobrazić, że banki centralne Chin, USA i UE powiedzą "zlikwidujemy nasze waluty i będziemy używać tylko bitcoina, którego nikt nie może kontrolować" 🤔?

Byłoby to zgubne dla ich systemów monetarnych! Jak widzieliśmy w ostatnich miesiącach, Chiny zakazały handlu i wydobycia bitcoinów. Wiele innych krajów zapowiedziało, że pójdzie w ich ślady. Tak więc, jeśli się zastanawiasz, to nie, kraje nie będą akceptować Bitcoinów. Zamiast tego wydadzą swoje własne wersje, a następnie zabronią używania Bitcoina 😅.

Bitcoin to utopijne marzenie

Dlaczego wybitni ludzie kupują bitcoina, skoro ma on tak wiele problemów? Niektórzy zwolennicy Bitcoina mają wizję przyszłości, w której waluty są w pełni zdemokratyzowane i nie są kontrolowane przez rządy. Z powyższych powodów nie jestem pewien, czy w przyszłości tak się stanie.

Ważnym powodem wzrostu wartości Bitcoina $BTCUSD-0.5% jest obecnie ogromna płynność na rynkach, będąca wynikiem polityki monetarnej i fiskalnej wielu rządów, mającej na celu walkę z koronawirusem.

Nie jest to jednak rozwiązanie trwałe w dłuższej perspektywie czasowej. Wszelkie inne zalety Bitcoina w porównaniu z pieniądzem fiat, takie jak szybkość transakcji, zostaną osłabione, gdy pieniądz fiat stanie się w pełni cyfrowy.

Ale jak mówię, jest to tylko moja opinia i szczerze mówiąc, nie sądzę, aby ten "krach" Bitcoina nastąpił w najbliższym czasie. Dlatego też nadal utrzymuję swoje pozycje w Bitcoinie i innych podobnych kryptowalutach.

Jeśli podobał Ci się mój tekst, nie zapomnij dać mi follow tutaj na Buliosie, aby otrzymywać powiadomienia o innych moich wpisach, na pewno w przyszłości pojawi się ich więcej 😉.

DISCLAIMER:Nie jestem profesjonalistą w dziedzinie inwestycji, a jedynie zainteresowanym inwestorem indywidualnym, więc nie jest to rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Zgadzam sie ..

ludzie nie chcą tego udostepniac bo boja sie prawdy . Wielu zainwestowało i boi sie , ze straci albo juz stracili i nie chcą poruszac tematu Bitcoin i jego napędzana popularność teoriami spiskowymi oraz ludzie ,którzy nie maja pomyslu innego na siebie , zdesperowani ,wrzucają tam wszystko co mogą , ryzykując wszystko .. patrzą na wykresy codziennie z nadzieja , ze zarobią . Generalnie tłumacząc , ze wszystko ok bo to dlugoterminowa inwestucja . To jakby zainwestować w totolotka !