S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Cathie Wood: Tesla, podobnie jak w przeszłości Apple, "zmieni zasady gry".

Akcje spółki Tesla $TSLA+3.2% zyskały w środę na wartości dzięki komentarzom jednego z jej wpływowych sojuszników: Cathie Wood, prezes Ark Invest. Ten legendarny inwestor z pewnością ma długi na akcje TSLA. W ostatnim wywiadzie Wood mówiła konkretnie o tym, dlaczego spodziewa się dalszego wzrostu kursu akcji.

Producent samochodów otworzył niedawno nową fabrykę Gigafactory w Teksasie.

W wywiadzie Wood pochwaliła akcje Tesli $TSLA+3.2% i porównała innowacje firmy do tych, które wprowadza Apple $AAPL+1.7%. Jej zdaniem Tesla będzie nadal "zmieniać grę"dzięki swoim postępom w dziedzinie pojazdów elektrycznych - tak jak Apple zrobił to z iPhonem.

https://youtu.be/ssXoCm9y-FU

Wsparcie ze strony Cathie Wood

Nietrudno zrozumieć, dlaczego wsparcie Cathie Wood przynosi korzyści każdej firmie. Jej pozycje w takich firmach jak Teladoc Health $TDOC+0.3% już wcześniej pomogły zwiększyć wartość dla akcjonariuszy. Akcje TSLA są już dość popularne wśród byczo nastawionych inwestorów. Ale z pewnością nie zaszkodzi, jeśli Wood będzie promował jego potencjał.

Jednym z kluczowych elementów argumentów przemawiających za TSLA jest technologia firmy, która o lata świetlne wyprzedza wielu konkurentów. Chociaż Wood nie wymieniła nazwisk, wspomniała o "tradycyjnych producentach samochodów" - określenie to stosuje się zazwyczaj do firm takich jak Ford $F+0.4% i Toyota $TM+1.0%. Obie firmy odnotowały spadek sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 roku. W tym samym okresie wzrosła sprzedaż firmy Tesla.

Wynik

Nawet jeśli obawy przed recesją rosną, akcje TSLA udowadniają, że niewiele jest w stanie je powstrzymać. Teraz poparcie Cathie Wood jest dokładnie tym, czego firma potrzebuje, aby upewnić inwestorów o swoim potencjale. Tesla nadal jest niekwestionowanym liderem wyścigu samochodów elektrycznych - i dysponuje technologią, która pozwoli jej utrzymać się na szczycie. Ponadto niedawno otwarta fabryka Gigafactory w Teksasie sprawi, że firma będzie w stanie nadążyć za popytem.

Akcje spółki Tesla $TSLA+3.2% wzrosły o 3,59% podczas środowej sesji giełdowej.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Analityk Samuel O'Brient odniósł się do ostatnich komentarzy Cathie Wood na temat firmy Tesla.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet