$WPC+2.3% dnes padá o více než 7% po zprávě, že správní rada schválila plán na opuštění kancelářských aktiv v rámci svého portfolia. 
Tento plán zahrnuje:
1) Spin-off do samostatného veřejně obchodovaného REITu, kdy 59 kancelářských      nemovitostí bude převedeno do společnosti Net Lease Office Properties (NLOP).
2) Prodej kancelářských aktiv: 87 kancelářských nemovitostí zůstane ve vlastnictví        $WPC+2.3% a bude prodáno do ledna 2024.

Zpráva také zmínila "reset dividendy", což v investorech vyvolává strach z potencionálního dividend cutu (viz obrázek níže).

Přikládám odkaz na prezentaci:
https://s29.q4cdn.com/223055717/files/doc_presentations/2023/09/W-P-Carey-Strategic-Office-Exit-Presentation.pdf

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Společnost WPC mě velice zaujala. Ovšem z této zprávy mám smíšené pocity a s nákupem ještě nějakou dobu počkám.

Také čekám, ale věřím managementu, že ví, co dělají.

Též této společnosti věřím a doufám, že vše bude zase v pořádku.

No, ten směr ceny mi přijde bohužel jasný. Další zastávka je asi až covidové dno…

Já jsem za druhou šanci nakoupit, když jsem za covidu nebyl na trhu, moc rád. Tak snad ještě dolů. 😃

Na co se tedy chtějí primárně soustředit?

Zdá se, že ten zbytek portfolia, tedy především industrial, retail a warehouse.

Tak snad jim to vyjde :)

No právě jsem také dočetl a jsem z toho takový rozpoložený, na jednu stranu je to asi dobře, protože tento sektor je ztrátový, kanceláře už se prostě tolik nezaplní, na druhou stranu, nějaký příjem to jistě těžilo, tak nevím co si o tom pomyslet? 🤔 ...jsem zvědav na názory.

Říká se, že trh má vždy pravdu. Ne vždy to bývá pravda, zde ale také cítím určitou skepsi, vnímám to jako snižování diverzifikace. Odebrání titulu dividendového aristokrata by WPC odstranilo z nějakých ETF/fondů, což není úplně dobré. Záleží asi, jak moc věříme managementu. Také si rád poslechnu názory ostatních.

Právě no, já stále zatím nevím co si o tom myslet. Doufám a věřím v management že je to promyšlený krok jak si "ulehčit". Chápu že byznis v pronájmu kancelářských prostor skomírá a asi bude dál, tak proč jej mít v portfoliu. Snad tohle přinese do budoucna oživení, které bude potřeba, protože nyní reakce ceny na to bude jistě pokles. Teď budu vyčkávat na další zprávy a případě až po uskutečnění přikoupím podle situace.