S&P 500 ^GSPC
4,975.57
-0.60%
Nvidia NVDA
$694.52
-4.35%
Tesla TSLA
$193.76
-3.10%
Amazon AMZN
$167.08
-1.43%
Apple AAPL
$181.56
-0.41%
Meta META
$471.75
-0.33%
Microsoft MSFT
$402.79
-0.31%
Alphabet GOOG
$142.20
+0.31%

Oto 3 spółki z sektora publicznego, które wypłacają bardzo solidną dywidendę

Witek Dubicki
24. 1. 2024
3 min read

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej odgrywają kluczową rolę na dynamicznym rynku, na którym coraz większy nacisk kładzie się na zrównoważone i odnawialne źródła energii. Jeśli jesteś inwestorem poszukującym połączenia dywidend i perspektywicznego wzrostu, te akcje mogą przypaść ci do gustu. Te trzy interesujące spółki należą do sektora publicznego, oferują atrakcyjne dywidendy i wykazują potencjał w tym konkretnym sektorze.

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej są kluczowym elementem każdego rynku wschodzącego i przejścia na energię odnawialną. Przyjrzyjmy się trzem bardzo interesującym akcjom, które mogą być świetnym dodatkiem do Twojego portfela.

Entergy $ET+0.7%

Entergy stał się kluczowym graczem w świecie dystrybucji energii elektrycznej, z ponad 3 milionami klientów w południowych stanach USA. Pomimo niewielkiego spadku kursu akcji w ciągu ostatniego roku, spółka Entergy Firma jest aktywnie zaangażowana wlikwidację elektrowni jądrowych i dywersyfikację produkcji energii w kierunku źródeł odnawialnych.

W swoich ostatnich wynikach spółka podała, że sprzedaż spadła, ale dochód netto wzrósłdemonstrując swoją odporność w konkurencyjnym środowisku. S Stopa dywidendy na poziomie około 4,6% rocznie rocznie i stały wzrost dywidendy przez prawie dekadę, Entergy jest atrakcyjnym aktywem dla inwestorów.

Teraz, przy handlu poniżej bieżącej wyceny, może to być właściwy moment na zainwestowanie w tę spółkę.

ET
$14.64 $0.10 +0.65%
Fair Price: $29.74
Tgdqxd: 43.51%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

EnelChile $ENIC+1.9%

Enel Chile, wiodąca spółka energetyczna w Chile. jest głównym graczem w sektorze energii odnawialnej. Jej rozległa produkcja energii obejmuje energię cieplną, wodną, wiatrową i słoneczną, co czyni ją kluczową firmą w transformacji sektora energetycznego.

Pomimo obecnego spadku cen akcji pPomimo obecnego spadku cen akcji, należy podkreślić, że spółka oferuje potencjał inwestycyjny dla tych, którzy szukają okazji do skorzystania z z obniżonej wyceny. Spadek ten może być tymczasowy i odzwierciedlać krótkoterminowe efekty, tworząc interesującą sytuację dla inwestorów.

Pomimo ostatnich wahań w wypłacie dywidendy Enel Chile nadal oferuje atrakcyjną stopę dywidendy na poziomie ponad 12% rocznie. Ta stopa zwrotu może być atrakcyjna dla inwestorów, zwłaszcza tych, którzy szukająstabilnej, ale zyskownej inwestycji w sektorze energetycznym.

EdisonInternational $EIX+0.3%

Edison International, wiodąca firma energetyczna dla klientów indywidualnych, komercyjnych i przemysłowych w południowej Kalifornii, ma stabilną pozycję rynkową, ale wyróżnia się również zdolnością do dostarczania innowacyjnych rozwiązań w sektorze energetycznym. Pomimo niewielkich zmian cen akcji w ciągu ostatniego roku Edison International trzyma się mocno.

Silna roczna roczna stopa dywidendy wynosząca 4,6% i oszałamiający osiemnastoletni trend wzrostu dywidendy sprawiają, że Edison International jest czymś więcej niż tylko stabilnym graczem. stabilny gracz w branży użyteczności publicznej, reprezentuje innowatora i wizjonera w branży energetycznej.

Inwestorzy, którzy lubią połączenie stabilności i perspektyw wzrostu w branży użyteczności publicznej, mogą znaleźć w Edison International inspirującą okazję.

Zastrzeżenie: na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy wyłącznie od Ciebie, dlatego zawsze przeprowadzaj dokładną analizę.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.