PayPal ma przed sobą wspaniałą przyszłość, a oto kilka powodów, dla których PayPal ma dla mnie sens!

PayPal $PYPL może pochwalić się szeroką gamą produktów obejmujących wszystkie segmenty rynku przelewów pieniężnych online. Wiele osób korzysta zPayPal i Venmo, podczas gdy handlowcy korzystają z przetwarzania kart kredytowych za pośrednictwem Braintree, spółki zależnej PayPal. Ta różnorodność usług zapewnia firmie PayPal stabilne i zróżnicowane źródło przychodów.

Założona w 1998 roku firmaPayPal nadal osiąga solidny wzrost przychodów. W ciągu ostatnich pięciu lat przychody rosły w średnim rocznym tempie wynoszącym 10,9 %. Ze względu na swoją rolę jako "płatnego mostu" w płatnościach, działalność PayPal jest bardzo odporna.

PYPL

PayPal

PYPL
$59.86 -$0.27 -0.45%

Podoba mi się determinacja CEO Alexa Chrissa, który wprowadza wiele zmian i ulepszeń. Dobrą wiadomością są stabilne wyniki i świetne programy odkupu akcji.

Innowacje, takie jak PayPal Fastlane, które przyspieszają proces wymeldowania gości, zapewniają dalszy wzrost . Oczekuje się, że technologia ta zwiększy marżę transakcyjną firmy o 1 mld USD do 1,5 mld USD. Pozytywne wyniki są już widoczne, a marże wzrosły w pierwszym kwartale 2024 r. o 4 %.

Kolejną kluczową nowością jest nowa sieć PayPal Ads, kierowana przezMarka Grethera, która wcześniej zwiększyła przychody Ubera z reklam do 1 miliarda dolarów rocznie. Jeśli PayPal osiągnie podobny sukces, może to oznaczać nawet 10% wzrost kwartalnych zysków.

Szybko rozwijający się dział przetwarzania kart Braintree stanowi kolejny znaczący potencjał wzrostu . Oczekuje się, że wolumen płatności Braintree będzie rósł w rocznym tempie w ciągu najbliższych dwóch lat 22 %, podczas gdy przychody z transakcji wzrosną o 19 %.

Główni inwestorzy również mają zaufanie do PayPal.DekaBank należący do Deutsche Girozentrale kupił ostatnio 567 496 akcji o wartości 37,76 mln USD, Boston Partners kupił 702 845 akcji o wartości 37,76 mln USD, Cetera Investment Advisers nabyła 205 295 akcji o wartości 13,75 mln USD i inne duże firmy. Inwestycje te pokazują, że rynek wierzy w przyszły wzrost i potencjał PayPal.

PYPL

PayPal

PYPL
$59.86 -$0.27 -0.45%
Target Price
127.69 (+113.31% Upside)

Jakie jest Twoje zdanie na temat akcji PayPal, które przeszły wiele od czasów Covid?


Z pewnością może to być interesująca okazja, ale trzymam się z dala od tych akcji.

Dużo rozmawialiśmy o tej firmie, powtórzę się, ale pozwólmy sobie na komentarz 😁, więc dla mnie nadal uważam, że miała wspaniałą historię i nie osiągnie tego ponownie. Porusza się w bardzo konkurencyjnym środowisku i chociaż stara się wykonywać świetne ruchy, o których wspomniałeś, byłbym tutaj bardzo ostrożny. Perspektywy analityków są dobre, tak. 😊

Timeline Tracker Overview