S&P 500 ^GSPC 5,059.88 -0.21%
Tesla TSLA $161.42 +11.57%
Amazon AMZN $177.13 -1.34%
Meta META $491.18 -0.99%
Apple AAPL $167.92 +0.61%
Nvidia NVDA $819.69 -0.55%
Alphabet GOOG $159.49 -0.27%
Microsoft MSFT $408.65 +0.26%

Tesla prodala 75% Bitcoinu - Zachránil tento krok celé čtvrtletí společnosti?

Společnost Tesla $TSLA+11.6% ve středu večer oznámila zisky za druhé čtvrtletí. Pro mnoho investorů jsou výsledky překvapením, jelikož Tesla překonává odhady Wall Street, čímž překonala očekávání, že odstávky související s covidem v Číně poškodí její hospodářský výsledek, a to díky zvýšení cen vozidel a prodeji většiny jejích bitcoinů. Jak moc velkou roli hrál prodej Bitcoinu $BTCUSD-2.5%? Mnoho investorů se domnívá, že až výrazně velkou. Proč? 👇

 

Část investorů tvrdí, že za dobrými výsledky stojí především prodej 75% $BTCUSD-2.5%. Než se rozhodnete, ve kterém táboře budete, vyslechněte si fakta.

Tesla možná vypadá jako nadlidská společnost se super výkonností a produkty, nicméně musíme brát v potaz to, že se jedná v uvozovkách o dalšího výrobce EV, který se potýkal s klasickými problémy, tak jako tomu bylo u konkurence (v mnoha ohledech bych řekl, že se společnost potýkala i s horšími problémy).

  • Problémy v hlavní roli: Tesla se musela v letošním roce vypořádat s dodavatelským řetězcem, s nedostatkem čipů a dílů, se silným dolarem, s covid výlukami v Číně a na závěr (jak říká Elon) s 2 palírny peněz (čímž myslím továrny Tesly, které jsou prozatím především ztrátové). V neposlední řadě by někdo mohl spekulovat, že i kauza Elon x Twitter přinesla nějaké škody.

Výsledky

Zisk: 2,26 miliardy USD oproti 1,14 miliardy USD v předchozím čtvrtletí; Analytici dotazovaní společností FactSet očekávali 1,88 miliardy dolarů.

Upravený zisk na akcii: 2,27 USD oproti 1,45 USD v předchozím čtvrtletí; Analytici očekávali 1,81 USD.

Tržby: 16,93 miliardy dolarů oproti 11,96 miliardy USD v předchozím čtvrtletí; Analytici očekávali 17,1 miliardy dolarů.

Společnost také říká, že prodala 75% svých bitcoinů, přeměnila je na fiat měnu a do své rozvahy přidala 936 milionů dolarů v hotovosti. Čtvrtletí však ukončilo sérii rekordních příjmů Tesly.

Tesla skončila čtvrtletí s 18,9 miliardami dolarů v hotovosti a ekvivalentech. Uvedla, že převedla asi 75% svých nákupů bitcoinů na to, co nazvala fiat měnou. 

Jak to vidí Elon Musk?

Zajímavost: Poté, co Tesla prodala většinu svých bitcoinů, Elon Musk říká, že je mnohem více otevřen nákupu kryptoměn.

Druhé čtvrtletí se zdá být krátkodobým nadirem, kdy se (Tesla) zaměřuje na rekordní druhou polovinu roku 2022.

Rozhovor Muska s analytikem:

Když se ho analytik zeptal na jeho roli v Tesle a na to, zda se v příštích třech nebo čtyřech letech změní, Musk řekl, že bude "pracovat v Tesle tak dlouho, dokud bude moci užitečně prosazovat věc udržitelnosti a autonomie."

Když se podíváme na výsledky, Wall Street se obávala, že druhé čtvrtletí bude obtížné kvůli pokračujícím zádrhelům v dodavatelském řetězci, pomalejším výrobním rampám v továrnách Tesly v Austinu v Texasu a Berlíně v Německu a odstávkám souvisejícím s pandemií, které odsunuly továrnu Tesly v Šanghaji na vedlejší kolej.

V dopise akcionářům, který doprovázel výsledky, se zdálo, že Tesla zmírnila očekávání ohledně výrobních ramp v Austinu a Berlíně.

Tempo výroby v obou továrnách bude "ovlivněno úspěšným zavedením mnoha nových produktů a výrobních technologií v nových lokalitách a pokračujícími výzvami souvisejícími s dodavatelským řetězcem. Tovární rampy vyžadují čas" a tyto dvě se nebudou lišit, řekl Musk.

Společnost uvedla, že "dělá pokroky" na Cybertrucku, svém elektrickém pick-upu, který má být vyroben v Austinu po výrobní rampě Modelu Y. Během hovoru Musk zopakoval, že Tesla je na dobré cestě k zahájení výroby Cybertruck v polovině roku 2023.

Čtvrtletí bylo náročné, ale "máme potenciál pro rekordní druhou polovinu roku," s výjimkou vyšší moci a dalších problémů mimo kontrolu výrobce EV, řekl generální ředitel Elon Musk v hovoru po výsledcích. "Už několik let je to peklo dodavatelského řetězce."

"Z našeho pohledu to bylo možná nejpůsobivější čtvrtletí Tesly za poslední roky vzhledem ke skličujícím výzvám, kterým čelila," což zahrnovalo problémy s dodavatelským řetězcem, narušení COVID-19 v Šanghaji a náklady na spuštění v Austinu a Berlíně.

"Pokyny, že továrny fremont a šanghajské továrny dosáhly své historicky nejvyšší měsíční produkce a jsou zaměřeny na rekordní druhou polovinu roku 2022, byly další hudbou pro býčí uši."

  • Závěrem 👇
  • Můj názor je takový, že kdyby prodej BTC neproběhl, tak se dnes díváme na negativní číslo v podobě FCF (jedná se pouze o můj názor). Tesla nám jinak řečeno poodkrývá svůj výhled na možné zlepšení, kdy začnou její továrny opět plně fungovat a produkovat oku líbivé čísla. Zároveň se mi líbí, že nás Elon pravidelně informuje o novinkách (viz pokroky a náhled na prodeje Cybertrucku). Celkově Elon Musk počítá se silnějším zbytkem roku - samozřejmě pouze v případě, že společnost nebude zasažena stejnými faktory jako doposud, které nelze ovlivnit.

 

  1. Jak to vidíte vy?
  2. Jaký bude zbytek roku podle vás (pokud se bavíme o EV)?
  3.  Spasil prodej bitcoinu free cash flow Tesla?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Ovlivnil prodej 75% BTC výsledky společnosti?

Vote to see the results! 74 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 1247 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

keby nebola predala BTC tak FCF by bolo zaporne...takze asi preto sell . otazka je kedez som niekde cital ze nakupna cena sa pohybuje niekde okolo 30L preco predaval teraz a zaknihovala stratu? Tu su dve moznosti: aby nebolo zaporne FCF a zaroven  pocita mozno s tym ze BTC pojde pod 20L aby nalupil lacnejsie...??? Ale som rad ze predaj velmi cenu BTC neovplyvnil...

Prodávat samozřejmě mohl nad 30k $. Je to pouze zpráva zveřejněná k tomu datumu. Myslím si, že obě vaše teorie jsou správné. Využil to pro zabrzdění hrozných výsledků FCF $TSLA+11.6% a zároveň prodal, protože může očekávat lepší nákupní cenu. Elon sám udává, že je stále otevřený ke koupi BTC i dalších kryptoměn.

Ráno jsem se lekl, že BTC na to nějak bude reagovat, ale naštěstí nic. Elon už nejspíš nemá takový vliv na hýbání cen krypta, takže spoko. Btw jsem tu jen skrz bitcoin, zajímá mě proč ho prodal?

Málokdo pochopí prodej při těchto cenách, já to vidím jako záchranné lano pro $TSLA+11.6%.

Presne to som chcel napisat že istú dobu dozadu by toto spôsobilo veľký dump a už to nerobí nic s cenou

Možno ho predal preto že očakáva dump a chce kúpiť nižšie 🤔 neverim že by to predal len tak koli výsledkom spoločnosti aj keď clocek nikdy nevie

Přesně tak, tamhle nějaké -2% po ránu pro BTC nejsou nic ve srovnání s tím, co se dělo kdysi na základě Muskových kroků a tweetů.

Je to vážně dost spekulativní téma. Jedni říkají, že to tak je a ti druzí, že tento krok nelze provést. Ale je to možná pravděpodobné... Proč by prodával BTC na těchto hodnotách? Ještě, když údajně nakupoval za celkem draho.

Přesně k tomuto se chci s vámi dopracovat. Spekulujte, říkejte mi své názory, budu jen rád!😎 Už jen to, že jej prodává na těchto hodnotách je zvláštní a možná i všeříkající.

Ráno u kávy jsem narazil na tweet Aleše Vávry, který si myslí, že za tím prodej btc stojí. Těžko říct, ale nedivil bych se tomu. Elon má za ušima a dělává geniální kroky.

Četl jsem to také. Zastánců tohoto názoru přibývá pomalu👏