Na PayPalu zbohatneme my i všichni ostatní, věří insideři a analytici

Jako blesk z čistého nebe přišel propad, který vymazal téměř dvouletý konzistentní růst společnosti PayPal. Ten byl způsoben hrozivými výsledky za Q4. Hned následující den se akcie zřítily o 25%. Ale zdá se, že nejčernější scénáře nejsou aktuálně ani v nejmenším na pořadu dne. Sentiment investorů hraje do karet PayPalu. A co víc - tři vrcholní manažeři/insideři nakupují jako zběsilí.

PayPal zažil krutý propad. Zdroj

Tři insideři, včetně vrcholného manažera společnosti PayPal, se vzchopili a nakoupili akcie za 2,5 milionu dolarů. Akcie společnosti PayPal $PYPL-3.2% ten osudný den ani týden s poklesem neskončily. Akcie pokračovaly v poklesu a v pátek stanovily intradenní minimum na 115,29 USD. Na této úrovni se akcie neobchodovaly od dubna 2020.

 

Barron's poznamenal, že PayPal "podkopal svou důvěryhodnost" svou zprávou za čtvrté čtvrtletí, která byla smíšená. Společnost PayPal zrušila svůj cíl do roku 2025 dosáhnout 750 milionů aktivních uživatelů - cíl, který podpořila právě v předchozím čtvrtletí. Výhled na rok 2022 pro nové uživatele snížila na 15 až 20 milionů, což je méně než polovina ze 49 milionů nových účtů přidaných v loňském roce.

Dne 3. února jsme uvedli, že investoři by neměli spěchat s nákupem akcií, ale v ten den prezident a generální ředitel společnosti PayPal Dan Schulman zaplatil 1 milion dolarů za 7 994 akcií, což je průměrná cena za akcii 124,57 USD. Podle formuláře, který vyplnil u Komise pro cenné papíry, Schulman nyní vlastní 196 544 akcií. Jednalo se o jeho první nákup akcií na volném trhu od doby, kdy se v červenci 2015 stal generálním ředitelem; většinu akcií získal za své služby pro společnost.h.

Společnost PayPal odmítla poskytnout komentář některé ze zasvěcených osob, které akcie nakoupily.

Ředitel společnosti PayPal David W. Dorman zaplatil 8. února 1 milion dolarů za 8 400 akcií, což je průměrná cena 119,33 USD za kus. Dorman, který je ředitelem od června 2015 a bývalým generálním ředitelem společnosti AT&T $T+3.4% , nyní vlastní 53 880 akcií. Jediné jeho další zaznamenané nákupy akcií se uskutečnily v listopadu, kdy prostřednictvím rodinných trustů nakoupil 1 547 akcií za 288 500 USD, což je průměrná cena 186,47 USD za akcii.

Ředitel společnosti PayPal Frank Yeary zaplatil 4. února 500 000 USD za 4 000 akcií, což je průměrná cena za akcii 124,85 USD za kus. Yeary, který je ředitelem od července 2015, koupil akcie prostřednictvím svěřenského fondu. Kromě těchto akcií vlastní Yeary, manažer soukromé investiční společnosti Darwin Capital Advisors, také 26 719 akcií na osobním účtu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZPAeJG24-7M

Společnost PayPal odkupuje akcie, ve čtvrtém čtvrtletí odkoupila 15,4 milionu akcií za 3,4 miliardy dolarů. Finanční ředitel John Rainey se v konferenčním hovoru k nákupu akcií za čtvrté čtvrtletí zmínil i o prudkém poklesu ceny akcií.u do společnosti v srpnu 2015 žádné akcie na volném trhu nenakoupil.

Rainey uvedl, že společnost PayPal obvykle provádí odkup akcií prostřednictvím obchodního plánu, který automaticky provádí obchody "na základě toho, kde se naše cena obchoduje ve srovnání s celkovým indexem a také ve srovnání s našimi historickými obchodními průměry".

Analytik společnosti Credit Suisse $CS+1.0%  Timothy Chiodo ve své analytické zprávě z 2. února poznamenal, že očekává, že odkupy akcií zůstanou v roce 2022 na úrovni 3,4 miliardy dolarů. Ale vzhledem k zásahu, který utrpěla cena akcií, a k automatizované povaze zpětných odkupů akcií by odkupy v letošním roce mohly tuto hodnotu výrazně překročit.

Nvidia: jasná volba v nejasné době

V každém případě - nákupy insiderů lze považovat za jeden z indikátorů stavu společnosti. Je nanejvýš vhodné je zahrnout do svých analýz a úvah.

Nejedná se o investiční doporučení. JDe čistě o můj názor na základě analýzy Eda Lina.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Ano, nákupy insiderů jsou dozajista zajimavý indikátor - ale nebrat ho za bernou minci!

Samozřejmě :) jak píšu - je vhodné ho zařadit jako jeden z indikátorů do svých analýz

Tak nebránil bych se... :D