Investiční příležitost: Společnost Snap přínáší inovace, které budou doprovázeny vysokým ziskem

Akcie společnosti Snap (NYSE: $SNAP-0.1%) vypadají dobře poté, co vykázala dobré výsledky za čtvrté čtvrtletí. Společnost již úspěšně integrovala vysoké procento svých uživatelů do technologie AR/VR a je uprostřed spouštění několika velmi slibných iniciativ. V důsledku toho jsem ohledně dlouhodobého výhledu akcií $SNAP-0.1% optimistický.

 

Velmi dobré výsledky za 4. čtvrtletí

Dne 3. února společnost $SNAP-0.1% vykázala zisk na akcii ve výši 22 centů, což je nad průměrným odhadem analytiků ve výši 19 centů. Její nejvyšší zisk dosáhl 1,3 miliardy dolarů oproti průměrnému odhadu 1,2 miliardy dolarů.

Denní počet aktivních uživatelů společnosti $SNAP-0.1% meziročně vzrostl o 20 % na 319 milionů. Uživatelská základna ve všech třech hlavních regionech - Severní Americe, Evropě a zbytku světa - se oproti 3. čtvrtletí zvýšila.

Mezitím ve 4. čtvrtletí nejvyšší zisk společnosti Snap $SNAP-0.1% meziročně vyskočil o 42 %, zatímco její tržby za celý rok 2021 meziročně vzrostly o 64 %. Společnost $SNAP-0.1% vykázala za celý rok 2021 kladný volný peněžní tok.

Pokud jde o výhled na 1. čtvrtletí, společnost $SNAP-0.1% předpověděla, že její horní linie bude činit 1,03 až 1,08 miliardy USD, oproti průměrnému výhledu 1,02 miliardy USD.

Navzdory výzvám, které pro $SNAP-0.1% představuje zmírnění pandemie a změny pravidel pro ochranu osobních údajů společnosti Apple $AAPL-0.8%, společnost z oblasti sociálních médií zjevně rychle roste.

Obecně se jí daří poměrně dobře, což je v současném prostředí obzvláště důležité, $SNAP-0.1% se stal ziskovým.

Iniciativy společnosti $SNAP-0.1% pokračují v pokroku

Podle mého názoru je klíčovým důvodem výrazného úspěchu společnosti $SNAP-0.1% v posledních několika letech velká účinnost jejích iniciativ.

V minulých sloupcích jsem poukazoval na to, že společnost zahájila řadu účinných projektů. Poukázal jsem na to, že měla reklamy s přímou odezvou, které se ukázaly být u obchodníků velmi oblíbené.

Umožňovala také marketérům cílit reklamy na uživatele webových stránek, kteří na základě své historie s největší pravděpodobností nakoupí. Kromě toho pořady Snapchatu $SNAP-0.1% tehdy sledovalo již více než 10 milionů lidí měsíčně.

Přesuňme se rychle do současnosti a $SNAP-0.1% pokračuje ve velkých pokrocích díky mnoha inovacím.

Meta Platforms $FB+0.5% teprve začíná plně rozvíjet infrastrukturu AR/VR a podle Nikkei Asia prodala na začátku února pouze 10 milionů svých "náhlavních souprav Oculus VR".

Naopak generální ředitel společnosti Snap Evan Spiegel 3. února oznámil, že na Snapchatu $SNAP-0.1% se denně zapojuje do rozšířené reality více než 200 milionů lidí. Dodal, že uživatelé si s čočkami AR "hrají" v průměru šest miliardkrát denně.

Uživatelé Snapu $SNAP-0.1% vytvořili více než 2,5 milionu čoček, které si uživatelé Snapchatu prohlédli již více než 3,5 bilionukrát. Spiegel uvedl, že více než 300 tvůrců dosáhlo každý více než jedné miliardy zobrazení svých čoček.

Generální ředitel dodal, že $SNAP-0.1% vylepšuje nástroje používané tvůrci objektivů, zatímco další společnosti se snaží integrovat možnosti rozšířené reality Snapu do svých vlastních aplikací a webových stránek.

Takže pokud jde o AR/VR, myslím, že lze říci, že $SNAP-0.1% chodí po svých, místo aby mluvil jako Meta/Facebook.

Společnost $SNAP-0.1% mezitím do Snapchatu začlenila také další hry a přidala nástroje do svých map, které umožňují "uživatelům prohlížet si své bezpečné snímky podle polohy a zkoumat nové snímky zaslané po celém světě," vysvětlil Spiegel.

Nakonec generální ředitel informoval, že společnost úspěšně rozvíjí své podnikání v Indii.

Podtrženo a sečteno, akcie $SNAP-0.1% 

Navzdory problémům, kterým $SNAP-0.1% čelí, finanční údaje společnosti ukazují, že se nadále zlepšuje její horní i dolní linie.

Navíc poměrně vysoké procento jejích uživatelů využívá rozšířenou realitu a virtuální realitu a má řadu dalších, velmi slibných iniciativ.

Vzhledem k odolnosti společnosti $SNAP-0.1% tváří v tvář náročným výzvám, její pokračující silné finanční dynamice a zjevné schopnosti úspěšně zavádět efektivní iniciativy doporučuji investorům promyslet zda nastal čas pro koupi akcií této společnosti.

Otázky pro čtenáře

  • Může společnost nadále generovat kladné zisky ?
  • Pomohou inovace a rozvoj k nabití nové klientely ve světě?
  • Nabízí společnost SNAP adekvátní cenu pro své akcie?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční radu. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Zdroj: InvestorPlace


Společnost jako taková vzkvétá a měla by pokračovat v trendu ziskovosti...

Četl jsem, že do konce roku 2027 může být cenovka Snapu až 170-250 dolarů za akcii , což je působivé zhodnocení, když vezmeme v potaz, že se aktuálně prodává za nějakých 39 ''babek''.

Timeline Tracker Overview