S&P 500 ^GSPC 5,251.69 -0.29%
Microsoft MSFT $418.61 -2.46%
Tesla TSLA $179.24 +1.73%
Alphabet GOOG $174.37 -1.71%
Amazon AMZN $179.74 -1.25%
Meta META $469.00 -1.13%
Nvidia NVDA $1,136.77 -1.00%
Apple AAPL $191.70 +0.74%

2 interesujące spółki wypłacające dywidendę co miesiąc

Filip Czudny
16. 6. 2023
4 min read

Spółki dywidendowe z miesięcznymi wypłatami są popularne wśród inwestorów. Z perspektywy reinwestycji daje to niewielką przewagę. Z psychologicznego punktu widzenia jest to ogromna zaleta. Dziś przyjrzymy się dwóm z nich!

Częstsze wypłaty mogą znacznie zwiększyć spokój ducha związany z dochodem pasywnym.

Global Water Resources, Inc. $GWRS+0.6%

Global Water Resources to amerykańska spółka z siedzibą w Arizonie, która specjalizuje się w obsłudze i zarządzaniu systemami wodno-kanalizacyjnymi. Firma świadczy usługi wodne dla klientów komercyjnych i mieszkaniowych na obszarze środkowej Arizony.

GWRS
$12.58 $0.08 +0.65%

Global Water Resources obsługuje ponad 14 000 wodomierzy i zarządza ponad 2500 milami sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Firma koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i wykorzystaniu odnawialnych źródeł wody, takich jak opady atmosferyczne i woda pochodząca z recyklingu. Global Water Resources promuje również edukację publiczną i świadomość w zakresie oszczędzania wody i ochrony zasobów wodnych.

Spółka Global Water Resources jest notowana na giełdzie NASDAQ. Założona w 2003 roku firma Global Water Resources ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu wodą i ściekami i jest uważana za jedną z największych amerykańskich firm zajmujących się wodą i ściekami.

Jako firma koncentrująca się na eksploatacji i zarządzaniu systemami wodno-ściekowymi, Global Water Resources jest wrażliwa na zmiany w zasobach wodnych oraz zmiany w otoczeniu regulacyjnym i politycznym.

W trzecim kwartale 2022 r. Global Water Resources, Inc. odnotowała znaczną poprawę wyników w porównaniu z rokiem poprzednim. Przychody wzrosły o 6,4%, czyli o 2 mln USD. Jednocześnie jednak koszty operacyjne wzrosły o 4,3%, czyli o 1,1 mln USD.

Główną przyczyną wzrostu przychodów było 1 191 nowych przyłączy wodnych pozyskanych w wyniku przejęcia przez Spółkę Las Quintas Serenas Water Company of Tucson, Rincon Water Company i Twin Hawks Utility. Ponadto GWRS uzyskała zgodę na stopniową podwyżkę stawek dla 96% aktywnych przyłączy Spółki, co powinno dodatkowo zwiększyć przychody o 2,2 mln USD rocznie w ciągu najbliższych dwóch lat.

GWRS wypłaca dywidendę co miesiąc

Shaw+0.9% Communications Inc.

Kanadyjska spółka świadcząca usługi telekomunikacyjne i medialne, w tym telewizję kablową, Internet i telefonię komórkową.

Shaw Communications to kanadyjska firma telekomunikacyjna, która specjalizuje się w dostarczaniu szerokopasmowych usług internetowych, telefonii komórkowej, usług telewizyjnych i innych usług telekomunikacyjnych. Firma została założona w 1966 roku i ma siedzibę w Calgary w Kanadzie.

SJR
$30.18 $0.27 +0.90%
Capital Structure
Market Cap
14.9B
Enterpr. Val.
25.9B
Valuation
P/E
27.7
P/S
3.8
Dividends
Yield
-
Payout
77.5%

Shaw Communications Inc. świadczy usługi w całej Kanadzie i jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych w kraju. Firma oferuje szybkie połączenia internetowe o prędkości do 1 Gb/s, telefonię komórkową i usługi telewizyjne z ponad 300 kanałami, w tym programami w wysokiej rozdzielczości (HD) i ultra wysokiej rozdzielczości (UHD). Shaw Communications Inc. oferuje również usługi dla klientów biznesowych, w tym rozwiązania chmurowe, centra danych i usługi współdzielone.

W 2016 roku Shaw Communications Inc. przejęła WIND Mobile, co umożliwiło jej wejście na rynek telefonii komórkowej w Kanadzie. Firma oferuje obecnie telefony komórkowe i plany transmisji danych z różnymi opcjami dla klientów indywidualnych i firm.

W ostatnich latach Shaw Communications Inc. koncentrowała się na rozszerzaniu swoich usług i wprowadzaniu innowacji dzięki technologiom takim jak rzeczywistość rozszerzona (AR), rzeczywistość wirtualna (VR) i sztuczna inteligencja (AI). Firma inwestowała również w modernizację swojej infrastruktury i zwiększanie zasięgu.

Shaw Communications Inc. jest notowana na giełdzie w Toronto pod symbolem SJR i na giełdzie w Nowym Jorku pod symbolem SJR. Spółka ma silną pozycję finansową i stabilną politykę dywidendową, co czyni ją atrakcyjną dla inwestorów poszukujących stabilnych, długoterminowych inwestycji w sektorze telekomunikacyjnym.

Zastrzeżenie: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z Internetu i innych źródeł. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.