Co se dnes dělo na trzích? Byl jsem úplně mimo a netuším co způsobilo tu dnešní červenou krev co skrze trhy tekla. Někdo kdo by mi objasnil co se dnes dělo?

Díky a krásný pátek investoři✌️

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Byl tripple witching day a to rozhodně není jen normální zářijový pátek jak někteří říkají.

Zde vysvětlení: Jedná se o den, kdy dochází k vypršení tří finančních derivátových kontraktů současně. Tyto tři kontrakty zahrnují:

1. **Futures kontrakty na indexy**: Toto jsou dohody o budoucím nákupu nebo prodeji akciových indexů.

2. **Futures kontrakty na akcie**: Jedná se o dohody o budoucím nákupu nebo prodeji jednotlivých akcií.

3. **Opcní kontrakty na indexy**: Opcní kontrakty umožňují držitelům právo, ale ne povinnost, koupit (opcí typu "call") nebo prodat (opcí typu "put") určitý akciový index za stanovenou cenu.

Tyto tři typy derivátových kontraktů mají stanovený termín vypršení, a to během "triple witching day." Tento den obvykle přináší zvýšenou obchodní aktivitu na trzích, protože obchodníci a investoři uzavírají nebo rolují své pozice v těchto kontraktech. To může mít vliv na volatilitu trhu a cena akcií a indexů může na tomto dni výrazně kolísat. Triple witching day se obvykle vyskytuje čtyřikrát ročně, v třetím pátku měsíců března, června, září a prosinci.

Wau, pecka info, kde zjištuješ/učíš se takové info? ...to jsem vůbec netušil že 4x do roka jsou tyto jakoby deadline. Vždyť opci si každý může nastavit čas jaký chce ne? ...trade ještě neumím, proto se tak blbě ptám. Je vidět že o tom víš dost. 👍 ...hádám tedy že tyto dny je to ve velkých objemech, nebo větších než obvykle a proto dochází i k takové volatilitě.

Ještě před rokem jsem věděl úplný prd. Pak jsem se nadchl a od té doby tipm žiju každej den. Každý den čtu, zkoumám, hledám, analyzuju akcie, čtu knihy o nebo od investorů, podcasty, internet, hltám úplně všechno. 🤣

Zdroje:

Seeking alfa

Trading view

Market Watch

Pluto

TipRanks

Finchat.io

Bloomberg

A spousta dalších 😅

Taky jsem o tom netušil vůbec. :D

Pro mě teda taky novinka, netušil jsem, že vůbec něco takového je. Díky!

Taky jsem nezaznamenal nějakou důležitou zprávu. Asi jen klasický pátek…

Klasický zářijový pátek... :-D

Ale pořádný :)

To teda. :D

šťavnatej :-D

Třeba ty říjnové budou v zelené barvě. :)

Řekl bych, že klidně můžou :)

Investoři se asi koukli do kalendářů, a zjistili co nás příští týden, konkrétně 20. 9 čeká. 😉

Co nás čeká? :)

Schůze Fedu.

To investoři už dávno vědí. :P