S&P 500 ^GSPC
5,085.87
+0.32%
Nvidia NVDA
$793.00
+2.11%
Amazon AMZN
$175.00
+1.07%
Meta META
$488.96
+1.02%
Alphabet GOOG
$138.58
+0.84%
Microsoft MSFT
$408.54
+0.20%
Apple AAPL
$181.57
+0.08%

Miliarder Bill Miller wydał zaskakujące oświadczenie na temat Bitcoina

Miller jest założycielem Miller Value Partners, a także jej prezesem i dyrektorem ds. inwestycji. Jego wiedza na temat inwestowania jest związana z jego dużym doświadczeniem na rynku. Jakie jest jego zdanie na temat rozwoju bitcoina? Ma jasny pogląd, który może niektórych zaskoczyć!

Inwestor Bill Miller, źródło.

Miller jest bardzo optymistycznie nastawiony do rozwoju "cyfrowego złota" i w jednym z ostatnich wywiadów uzasadnił swoje stanowisko. Jeśli chodzi o bitcoina, Miller uważa go za coś podobnego do cyfrowego złota. Jego niedawne stanowisko w sprawie kryptowalut pojawiło się po tym, jak Europa odcięła Rosję od jej aktywów w innych walutach. Postrzega to jako potencjalny problem, który kraje będą chciały rozwiązać.

Według Millera, może to oznaczać, że w razie potrzeby kraje przestawią się na bitcoina $BTCUSD jako+1.0% walutę rezerwową. Pozwoliłoby to im nadal przechowywać cenne aktywa bez obawy, że inne kraje uniemożliwią im dostęp do nich.

Oto część wypowiedzi Millera: "Myślę więc, że jeśli jesteś krajem, który ma walutę nierezerwy - a jest ich około stu - możesz pomyśleć o tym, żeby powiedzieć: "Wiesz co, może moglibyśmy mieć coś innego, czym inne kraje nie mogłyby nas skrzywdzić, a co jest odporne na inflację lub możliwe do wydrukowania w większych ilościach" . Punkt widzenia Millera ma sens, ale jego prognozy dotyczące kryptowalut skupiają się głównie na bitcoinie. Inwestor twierdzi, że inne kryptowaluty to tylko "przygodne inwestycje", ponieważ nie są tak wyjątkowe jak BTC.

Jakie wnioski można wyciągnąć z tego raportu? Już teraz znane nazwiska w świecie finansowania zdają sobie sprawę z wrażliwości walut FIAT i zaczynają stosować walutę cyfrową, która ma działanie antyinflacyjne. Co ciekawe, w jego słowach kryje się około 100 potencjalnych krajów, czyli całkiem sporo, co jest korzystne dla bitcoina w przyszłości, ponieważ mogliśmy zobaczyć, co Salvador z nim zrobił. To z pewnością jeszcze długa droga, ale jest to niewątpliwie korzystne stwierdzenie dla bitcoina.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet